foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

WARSZTATY PLASTYCZNE

 

Warsztaty plastyczne dla klas IV- VI   to zajęcia plastyczne dla uczniów zainteresowanych plastyką. Lubisz rysować , malować , tworzyć  przyjdź na zajęcia plastyczne. Tu poznajemy różne techniki plastyczne,  doskonalimy warsztat, rozwijamy nasze talenty, uczestniczymy w konkursach i plenerach.

 

 

 

Natalia Nowosielecka i Szymon Bartczak KL. IV odbierają nagrody w czasie uroczystości podsumowania konkursu na kartkę świąteczną w MDK.

 

 

 

 

 

 

Majówka w Skansenie
Wybrana grupa uczniów uczestniczyła w wyjeździe plenerowym na teren Muzeum Wsi Opolskiej. Wykonane w plenerze prace malarskie złożyliśmy na konkurs ”Majówka w Skansenie. Wiktor Raduj zdobył I miejsce w kategorii klas IV – VI.

 

 

 

 

Plener malarski w Skansenie
Jak co roku uczestniczyliśmy w XX KONKURSIE  PLASTYCZNYM  "MAJÓWKA W SKANSENIE  MISTRZ - UCZEŃ"  W maju pojechaliśmy na jednodniowy plener do Bierkowic, gdzie powstały bardzo ciekawe prace plastyczne ukazujące zabytki Muzeum Wsi Opolskiej. W tym roku również udało się nam odnieść sukces Patrycja Pawełczak i Weronika Szczerbaniewicz zostały laureatkami tego konkursu w starszej grupie wiekowej.

 

 

 

 

Na warsztatach plastycznych poznawaliśmy różne techniki malarskie i rysunkowe. Ciekawe efekty daje technika mieszana i wydrapywanka (sgraffito). Prace plastyczne wykonane w technice sgraffito przez nasze uczennice  Olę Szczerbaniewicz i Oliwię Woźniak reprezentowały naszą szkołę w   Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!"  Na etapie wojewódzkim Oliwia  zajęła II miejsce Gratulujemy!

 

 

Nasi uczniowie zostali laureatami  Wojewódzkiego Konkursu na kartkę świąteczną organizowanego  przez MDK . W tym roku  kartki wykonywaliśmy technika mieszaną  rysunkową , łączyliśmy pastele olejne, farby i  wydrapywankę. Nagrody uzyskali: Ida Zawadzka kl.1b,   Maciej Kmieciak  kl.1b,  Jakub Pawlik kl.2a. GRATULUJEMY!!!

 

 

Przed świętami  Bożego Narodzenia na warsztatach plastycznych wykonaliśmy ozdoby świąteczne. Z różnych  materiałów powstały piękne kartki, gwiazdki, bombki  i  stroiki.  WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

 

 

 

 

Marta Łuszczyńska kl.3a i Patrycja Pawełczak kl.4b zostały laureatkami konkursu Opole kredką rysowane. Ich prace można oglądać na wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury. Gratulujemy !!!

 

 

PLENER   RYSUNKOWY 
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w plenerze rysunkowym „Opole kredką rysowane” organizowanym przez MDK . Podczas pleneru rysowaliśmy zabytki Opola dowolną techniką rysunkową. Młodzi artyści sami wybierali miejsce,  które chcieli pokazać w swojej pracy.

 

 

 

SUKCES naszych artystów.
W budynku  głównym  MDK  odbyło  podsumowanie jesiennych plenerów rysunkowych oraz wystawa nagrodzonych prac . Nasi uczniowie : Laura Wilczek z klasy 5a, Ewa Kozieł z klasy 6a, oraz Grzegorz Janecki  z klasy 6a zostali laureatami  konkursu . GRATULACJE ! Więcej zdjęć na: http://mdk.opole.pl/galerie/163/

 

 

 

WITRAŻE!!!  Malujemy farbkami witrażowymi. Podczas naszych  środowych spotkań postanowiliśmy wykonać ozdobne witraże na okna.  Mogliśmy wykorzystać  swój  własny projekt , lub sięgnąć po gotowe szablony. Najciekawsze były  oczywiście nasze własne pomysły.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.