KÓŁKO SZACHOWE

W naszej szkole jest również kółko szachowe. Na zajęciach uczniowie grają w szachy, poznają zasady gry. Mamy już spore osiągnięcia szachowe. Nasza Szkoła w tym roku zajęła 3 miejsce w Opolu i 3 miejsce w województwie opolskim. Awansowaliśmy do Mistrzostw Polski. W naszej Szkole są uczniowie, którzy są finalistami  Mistrzostw Polski w szachach klasycznych i szachach szybkich, należą do kadry, uczestniczą w wielu turniejach szachowych organizowanych przez Opolski Związek Szachowy i nie tylko.

ZAWODY SZACHOWE O PUCHAR DYREKTORA 1
Dnia 11 stycznia 2014 roku
rozegrano w naszej szkole zawody szachowe o Puchar Dyrektora 1. W zawodach wzięło udział 25 zawodników i zawodniczek. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Grano w dwóch kategoriach I-III, IV-VI. W grupie I-III zwyciężył i puchar dyrektora zdobył Łukasz Misiak zdobywając 5 punktów z 6. W grupie IV-VI bezapelacyjnie zwyciężył Tomek Góreczny zdobywając komplet punktów(6). Drugie miejsce w kategorii  I-III zajął Mateusz Górny, trzecie Mateusz Czyż. W kategorii IV-VI drugie miejsce zajął Jan Borychowski, trzecie Jakub Wrona. Zwycięzcom i wszystkim zawodnikom gratulujemy. Już teraz zapraszamy na kolejne zawody w naszej szkole, które odbędą się w marcu.