W ramach współpracy z przedszkolami zostały zorganizowane dwa spotkania z grupą „Stokrotki” z Publicznego Przedszkola nr 3 w Opolu. Przedszkolaki zostały zaproszone na zajęcia prowadzone w oparciu o innowację z języka angielskiego „Angielski, naturalnie, kulturalnie, plastycznie”.
Pierwsze spotkanie odbyło się w grudniu, gospodarzami spotkania byli uczniowie z klasy IIa wraz z panią Anną Knop i panią Aleksandrą Raniczkowską. Podczas spotkania przedszkolaki poznały zwyczaje związane z wizytą św. Mikołaja w krajach europejskich. Uczniowie i przedszkolaki wysłuchały opowieści o hałaśliwej nocy św. Mikołaja i bawiły się w zabawy zgodne z tematyką tym samym poznając angielskie słówka związane ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie pomogli przedszkolakom wykonać pracę plastyczną. Spotkanie było bardzo sympatyczne i przedszkolaki nie mogły doczekać się kolejnego spotkania.
Na drugie spotkanie przedszkolaki przybyły na zaproszenie pani Aleksandry Raniczkowskiej i klasy IIb. Spotkanie odbyło się tuż przed świętami wielkanocnymi. Przedszkolaki obejrzały film o angielskich wielkanocnych zwyczajach i porównały je z polskimi tradycjami. Nauczyły się angielskiego słownictwa związanego ze świętami. Na koniec zarówno przedszkolaki jak i uczniowie wykonały koszyczki wielkanocne i otrzymały słodką niespodziankę.