Dnia 4 czerwca 2018 roku grupa teatralna „Faceci w czerni” pod opieką p. Urszuli Bartczak wzięła udział w III Międzyszkolnych Dziecięcych Konfrontacjach Teatralnych organizowanych przez PSP nr 10 w Opolu. W pantomimie „Ewolucja tańca” wystąpili chłopcy z klasy VIIc: Michał Branicki, Jan Harupa, Dominik Kamiński, Paweł Karpowicz i Dawid Letki.
Spotkanie zaczęło się o godz. 9.00 od prezentacji teatralnych przygotowanych przez uczniów zaproszonych szkół oraz gospodarzy. Po występach, grupy zostały zaproszone na obiad. Posileni młodzi aktorzy bawili się dobrze na warsztatach teatralnych z aktorką Teatru Ekostudio oraz robieniu gipsowych masek. Konfrontacje zakończyły się rozdaniem pamiątkowych dyplomów i prezentów w postaci pamięci USB. Na pewno będziemy je miło wspominać!