Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

W kwietniu uroczyście zakończyliśmy projekt dla uczniów klas 1–3 „Kto czyta, nie błądzi”. Uczniowie klasy 3c i 3d przygotowali przedstawienie pt. „Sąd nad książką”. W inscenizacji udowodniliśmy, że książka „... jest bardzo ważnym elementem naszego życia i może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając”, a co najważniejsze sąd orzekł że „...z czytania nie wolno zrezygnować!”. Podsumowanie stanowiło też rozstrzygnięcie konkursu dla klas 3 „Piszę”. Uczniowie klas trzecich napisali liczne wiersze, wierszyki, opowiadania i bajki, które można było przeczytać sobie na parterze szkoły. Pierwsze miejsce zdobyła Lena Makar za opowiadanie pt. „Przygody Cuksa i Zozola”, drugie Maciej Gołąbek wiersz „Życie śpiocha, gdy ma focha”, a trzecie Antoś Wołczyk za rymowany wiersz „Nasza klasa”. Każda klasa wykonała także piękne albumy polecanych książek. Na zakończenie wszyscy uczniowie klas 13 zaśpiewali hymn projektu „Pociąg do książki”.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte
ul. Reymonta 43

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.