W kwietniu uroczyście zakończyliśmy projekt dla uczniów klas 1–3 „Kto czyta, nie błądzi”. Uczniowie klasy 3c i 3d przygotowali przedstawienie pt. „Sąd nad książką”. W inscenizacji udowodniliśmy, że książka „... jest bardzo ważnym elementem naszego życia i może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając”, a co najważniejsze sąd orzekł że „...z czytania nie wolno zrezygnować!”. Podsumowanie stanowiło też rozstrzygnięcie konkursu dla klas 3 „Piszę”. Uczniowie klas trzecich napisali liczne wiersze, wierszyki, opowiadania i bajki, które można było przeczytać sobie na parterze szkoły. Pierwsze miejsce zdobyła Lena Makar za opowiadanie pt. „Przygody Cuksa i Zozola”, drugie Maciej Gołąbek wiersz „Życie śpiocha, gdy ma focha”, a trzecie Antoś Wołczyk za rymowany wiersz „Nasza klasa”. Każda klasa wykonała także piękne albumy polecanych książek. Na zakończenie wszyscy uczniowie klas 13 zaśpiewali hymn projektu „Pociąg do książki”.