Konkurs Świetlik od lat popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. Głównym jego celem jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w konkursie. Aż 70 uczniów klas I – VII zmierzyło się z trudnymi zadaniami.

Wyróżnienie zdobyło 10 osób:

1. Lena Wantoch z klasy 1b
  2. Kacper Romaniak z klasy 3a
  3. Weronika Bienias z klasy 4a
  4. Hania Puńko z klasy 4b
  5. Kinga Wiesner z klasy 4d
  6. Jakub Garmulewicz z klasy 5a
  7. Jadwiga Wolny z klasy 5b
  8. Dominika Jasińska z klasy 7b
  9. Mateusz Kowalowicz z klasy 7b
  10. Alicja Machalska z klasy 7b.

Natomiast największy sukces odnieśli:

• Adam Szyszka z klasy 7b zdobył nagrodę główną (92,5% poprawnych odpowiedzi)
  • Michał Czerezdrecki z klasy 7b – zdobył nagrodę (82,29% poprawnych odpowiedzi).

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do rozwijania pasji i zainteresowań przyrodniczych.