Dnia 22 maja odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Turnieju ph. „Człowiek i Jego Środowisko” organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż przy współpracy z Opiekunami Szkolnych Kół PCK i nauczycielami biologii. Celem konkursu jest inspirowanie i tworzenie warunków do zgłębiania problematyki zdrowotnej oraz problematyki dot. środowiska, człowieka oraz jego działalności w przyrodzie.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów wyłonionych podczas etapu szkolnego: Jan Harupa, Mateusz Kowalowicz i Adam Szyszka. Podczas etapu rejonowego musieli zmierzyć się z dużą konkurencją.
Każdy uczestnik otrzymał test pisemny, składający się z 30 pytań. Adam Szyszka otrzymał największą ilość punktów i tym samym wygrał etap rejonowy. Wraz z dwoma laureatami zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie!