Dnia 19 i 20 maja 2018 roku wszyscy laureaci VI Festiwalu Artystycznego Opolskie Młode Talenty zostali zaproszeni do występów w ramach Dni Opola. W sobotę można ich było oklaskiwać na scenie przy ul. Barlickiego, a w niedzielę zaprezentowali się na scenie przy Placu Wolności. Dziewczyny z zespołu Dylemat zaśpiewały piosenki polskie takie jak „Chodź pomaluj mój świat” czy „Joszko Broda”. Nasza solistka Wanessa Mocza wystąpiła z pięknym utworem Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody” a chłopcy wśród ogólnego aplauzu pokazywali jak ewoluował przez wieki taniec.

Wszyscy występujący spotkali się z serdecznym przyjęciem, oklaskiwani nie tylko przez zaproszone rodziny, ale też kolegów i koleżanki z naszej szkoły. Aplauz takiej widowni to najlepsza nagroda za trud włożony w przygotowania do konkursu. Dziękujemy!