Zespół wokalny Dylemat, grupa teatralna Faceci w czerni oraz para tancerzy pod opieką pani Urszuli Bartczak zdobywają dla PSP nr 1 statuetkę Szkoły Promującej Młode Talenty. Dnia 15 maja 2018 roku odbył się w Filharmonii Opolskiej finał VI Festiwalu Artystycznego Opolskie Młode Talenty, którego celem jest promocja uzdolnionych dzieci z opolskich szkół w trzech kategoriach: teatralnej, wokalnej i tanecznej. Festiwal organizowany jest przez opolski MDK i Urząd Miasta Opola. W tym roku na koncert finałowy zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy w trzech kategoriach:

MUZYKA – Zespół wokalny Dylemat:

 1. Martyna Kłobut klasa VII b
 2. Katarzyna Chrobak klasa VII b
 3. Malwina Kulbacka klasa VII b
 4. Wanessa Mocza klasa VII c
 5. Oliwia Bronowicka klasa VII c
 6. Michalina Pietras klasa Vc

TEATR – grupa teatralna Faceci w czerni z klasy VII c

 1. Michał Branicki
 2. Jan Harupa
 3. Dominik Kamiński
 4. Paweł Karpowicz
 5. Dawid Letki

TANIEC – duet tańca ludowego

 1. Martyna Kłobut klasa VII b
 2. Antoni Krzymiński klasa VI a

Oprócz dyrektorów opolskich szkół (od podstawowych do ponadgimnazjalnych) na sali koncertowej znaleźli się zaproszeni rodzice. Po dwugodzinnych prezentacjach wszystkich uczestników nagrodzono niespodzianką – biletami wstępu na koncert Kamila Bednarka w opolskim Amfiteatrze. Nasza szkoła uzyskała statuetkę i honorowy tytuł SZKOŁY PROMUJĄCEJ MŁODE TALENTY, którą w imieniu PSP nr 1 odebrała pani dyrektor Ewa Ziembik.