Jury w składzie:
Urszula Serafin-Noga – artysta plastyk, nauczyciel
Anna Maria Rogowska – artysta plastyk, metodyk, nauczyciel
Adam Werwiński – artysta plastyk, animator kultury
Marian Zwierzchowski – artysta plastyk, designer
dokonało następującego podziału nagród i wyróżnień w kategorii plastycznej:

 

NAGRODY
I – III
Liwia Kowalska PSP 14 Opole, n. Jolanta Kiwilszo
Staszek Szmyt PSP 1 Opole Pracownia Działań Twórczych, n. Małgorzata Sibelska-Raduj
Victoria Janik PSP Staniszcze Małe – Sporok
Szymon Rozpęda PSP 20 Opole, n. Jolanta Lisiecka
Magdalena Madera PSP 14 Opole, n. Jolanta Kiwilszo
Czabaj Emilia PSP 3 Grodków, n. Ewa Wójcicka
Sergiusz Wachowski PSP 14 Opole, n. Aldona Bieniek-Papaj
Michał Jurasz PSP 3 Grodków, n. Ewa Wójcicka
Iga Byrdak PSP 20 Opole, n. Magdalena Aniszewska

WYRÓŻNIENIA
Paulina Malicka PSP 20 Opole, n. Jolanta Lisiecka
Aleksander Hawryluk PSP 20 Opole, n. Magdalena Aniszewska
Anna Jenczek PSP Szczedrzyk, n. Mirella Rudolf
Hanna Błaziak PSP 3 Grodków, n. Ewa Wójcicka
Martyna Bilsko PSP 20 Opole, n. Magdalena Aniszewska
Marta Krupa PSP 20 Opole, n. Magdalena Aniszewska
Justyna Pychyńska MDK Kluczbork, n. Halina Frąsiak-Czumałowska
Marta Bęben MDK Opole, n. Maja Sierżyńska-Baranowicz
Katarzyna Hankus PSP 3 Grodków, n. Ewa Wójcicka
Kalina Kopeć MDK Kluczbork, n. Krystyna Dusanowska

 

NAGRODY
IV – VI
Patrycja Hołówka MDK Kluczbork, n. Halina Frąsiak-Czumałowska
Maja Boboryk MDK Kluczbork, n. Krystyna Dusanowska
Anna Kobza MDK Opole, n. Maja Sierżyńska-Baranowicz
Daria Wieszołek PSP Szczedrzyk, n. Urszula Serafin-Noga
Marta Popów PSP 29 Opole, n. Joanna Dubiel-Stonoga
Joanna Lisowska PSP 14 Opole, n. Hanna Całus
Martyna Paszek MDK Kluczbork, n. Krystyna Dusanowska
Alicja Henek PSP 9 Opole
Melissa Ogonowska PSP 15 Opole, Dorota Szelewska
Anna Kostorz PSP 5 Kluczbork, n. Halina Frąsiak-Czumałowska

WYRÓŻNIENIA
Adam Kiepulski SP 3 Ozimek, n. Joanna Dubiel-Stonoga
Bartłomiej Jędrysiak SP3 Ozimek, n. Joanna Dubiel-Stonoga
Agata Bęben MDK Opole, n. Maja Sierżyńska-Baranowicz
Łukasz Zacharewicz PSP 9 Opole
Krystian Slapa PSP Szczedrzyk, n. Urszula Serafin-Noga
Paulina Siry SP 1 Wołczyn, n. Krystyna Dusanowska
Jakub Pstraś PSP 29 Opole, n. Joanna Dubiel-Stonoga
Karolina Gaś ZSP Dębska Kuźnia n. Andrzej Olczyk
Julia Widz ZSP Dębska Kuźnia, n. Andrzej Olczyk
Natasza Warpas, Pracownia Działań Twórczych Opole, n. Małgorzata Sibelska-Raduj

 

NAGRODY
Klasy gimnazjalne i VII
Maciej Serafin SP Ozimek, n. Joanna Dubiel-Stonoga
Julia Kamińska SP 4 Strzelce Opolskie, n. Małgorzata Wojdyło
Alicja Marynowicz PLO (PGV) Opole
Julia Grzebieniowska PSP 33 Opole
Anna Maćków PSP 33 Opole
Wiktoria Radzka PSP 4 Strzelce Opolskie, n. Małgorzata Wojdyło
Martyna Orlik SP 3 Ozimek, n. Joanna Dubiel-Stonoga
Weronika Cebula ZSP 3 Dębska Kuźnia, n. Andrzej Olczyk 
Paweł Chwojnicki PSP 1 Opole

WYRÓŻNIENIA
Sandra Świentek ZSP Dębska Kuźnia, n. Andrzej Olczyk
Wojciech Jadczak PSP 29 Opole, n. Joanna Dubiel-Stonoga
Kamil Mochnik Gimn. Zespół Szkół Specjalnych Kadłub
Michał Wierzbicki G 1 SP 3 Ozimek, n. Joanna Dubiel-Stonoga
Kacper Paszko G1 SP 3 Ozimek, n. Joanna Dubiel-Stonoga
Piotr Piórkowski Pracownia Działań Twórczych, n. Małgorzata Sibelska-Raduj
Martyna Dąbrowska SP 3 Ozimek, n. Joanna Dubiel-Stonoga

 

 

 

Jury w składzie:
Teresa Nietyksza
– literat, prezes Opolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich
Ludwina Gordon – nauczyciel polonista
Jolanta Langos-Stępień – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
dokonało następującego podziału nagród i wyróżnień w kategorii literackiej:

 

KLASY I – III

PROZA
Nagrody
Emilia Kwoczała PSP 2 Zdzieszowice, n. Sylwia Pawelec
Stanisław Zemełko PSP 14 Opole, n. Aldona Bieniek-Papaj
Alicja Głogiewicz PSP 8 Opole, n. Anna Ferens
Julia Broda PSP 1 Opole, n. Magdalena Buczarska

Wyróżnienie
Edyta Broszczak PSP 2 Zdzieszowice, n. Sylwia Pawelec
Zofia Mroczek PSP 20 Opole

POEZJA
Nagrody
Alicja Nowicka PSP 2 Zdzieszowice, n. Sylwia Pawelec
Kalina Golińska PSP 26 Opole

Wyróżnienia
Szymon Janiecki PSP 14 Opole, n.Aldona Bieniek-Papaj
Zuzanna Hyla PSP 14 Opole, n. Aldona Bieniek-Papaj

 

KLASY IV – VI

PROZA
Nagrody
1. Jakub Łyszczarz PSP 20 Opole
2. Marcel Konieczko PSP Staniszcze Małe, n. Jolanta Koj
3. Julia Pasoń PSP 24 Opole

Wyróżnienia
Antonina Ziober PSP 20 n. Joanna Mysiakowska-Lenart
Karolina Gola PSP 2 Zdzieszowice
Lena Frąk PSP2 Opole, n. Katarzyna Calicka
Nina Macewicz PSP 20 Opole n. Joanna Mysiakowska-Lenart

POEZJA
Nagrody
1. Jadwiga Wolny PSP 1 Opole n. Dorota Polit-Szczotka
1. Hanna Gruszka PSP 20 Opole n. Małgorzata Hapanowicz
2. Kamil Żołądź PSP 2 Opole
3. Patryk Mykita PSP 20 Opole n. Małgorzata Hapanowicz

Wyróżnienia
Jakub Kasperkiewicz PSP 8 Opole n. Jolanta Krupa
Dobrochna Kantorowicz PSP 2 Opole n. Katarzyna Calicka

 

GIMNAZJUM I KLASY VII

PROZA

NAGRODY

1. Dominika Mazur Gim. ZSP Dębska Kuźnia n. Jolanta Gawlyta
2. Sandra Świętek Gim. ZSP Dębska Kuźnia n. Jolanta Gawlyta
3. Małgorzata Ptak PG Byczyna, n. Anna Pliszek 
Wyróżnienia
4. Alicja Marynowicz PLO VIII (PG5) Opole
5. Anna Książek PSP 33 Opole n. Aneta Nowicka-Kowalczyk
6. Miriam Nieslona Gim. ZSP Dębska Kuźnia, n. Jolanta Gawlyta

POEZJA

NAGRODY
1. Anna Nowak PSP 21 Opole
2. Katarzyna Zych PSP 33 Opole n. Aneta Nowicka-Kowalczyk
3. Agnieszka Atamaniuk PSP 33 Opole n. Aneta Nowicka-Kowalczyk