Klasa I B Klasa liczy 27 uczniów. Na co dzień uczymy się w sali nr 14. Staramy się czas nauki szkolnej spędzać barwnie i interesująco. Wiadomo, że najlepiej zapamiętuje się to czego się samemu doświadczy. Od pierwszych chwil uczymy się z naszych ciekawych i bogato ilustrowanych książek  i ćwiczeń.

Jednak, o ile to możliwe uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych dla dzieci w naszym mieście Opolu. Korzystamy z ofert Miejskiej Biblioteki Publicznej, Galerii Sztuki Współczesnej, Muzeum Wsi Opolskiej i Muzeum Śląska Opolskiego. Co tydzień chodzimy na naukę pływania do „Akwarium”. Chętnie bawimy się razem z innymi klasami, bierzemy udział w uroczystościach szkolnych i wspólnych projektach. Po lekcjach wielu z nas korzysta z zajęć dodatkowych w naszej szkole.

Zaraz w pierwszych dniach września poszliśmy nad brzeg Odry zobaczyć prace florystyczne wykonane w ramach I Festiwalu Land-artu, który się odbył w Opolu.

Uczestniczyliśmy już dwa razy w lekcjach organizowanych przez Muzeum Wsi Opolskiej. Na zdjęciach pierwsza z nich pt. „Zabawki naszych dziadków”. Wysłuchaliśmy interesującej opowieści o tym czym dawniej bawiły się dzieci. Pani demonstrowała jak działają zabawki. Potem mogliśmy już bawić się sami.

Ostatnio, podczas drugiego pobytu w MWO dowiedzieliśmy się jak wyglądają tradycyjne ozdoby choinkowe. Pani opowiadała również o zwyczajach i tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Potem wykonywaliśmy ozdoby z papierów kolorowych i opłatków.

Co tydzień klasa I b chodzi do „Akwarium” na zajęcia pływackie. Pod okiem instruktora Andrzeja Niezbrzyckiego uczniowie uczą się pływać.

Klasa I b uczestniczy w warsztatach plastycznych organizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Podczas trwania każdej z wystaw uczniowie klasy I b wysłuchują  pogadanki artystów plastyków Józefa Chyżego i Ignacego Nowodworskiego, którzy przybliżają dzieciom arkana sztuki. Następnie uczniowie wykonują na terenie galerii pracę plastyczną.

Kolejne spotkanie w Galerii Sztuki Wspólczesnej. Ignacy Nowodworski i Józef Chyży oprowadzili uczniów po wystawie Zbigniewa Makarewicza. Potem dzieci wykonywały kombinezony szalonego naukowca. Oczywiście też należało je przymierzyć.

Pierwsza wizyta w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji. Kolejne zajęcia z edukatorami odbywały się w wielu salach. Uczniowie zapoznali się z instrumentami, sterowali komputerami i...świetnie się bawili.

Pierwsza wycieczka do Krasiejowa. Uczniowie zwiedzają atrakcje Juraparku. W trakcie warsztatów paleontologicznych wyłuskują dinozaura z bryłki gipsu.