Klasa III B Jesteśmy już w klasie III. We wrześniu byliśmy w Bierkowicach na lekcji o pieczeniu chleba. Dowiedzieliśmy się jak kiedyś wypiekano chleb. Mieliśmy okazję sami upiec sobie bułeczki  które potem ze smakiem zajadaliśmy ze smalcem. Zwiedziliśmy też budynek dawnej szkoły. Zobaczyliśmy w jakich warunkach uczyły się dawniej dzieci.

Z okazji Dnia Nauczyciela dzieci z naszej klasy razem z innymi uczniami przygotowały występ dla nauczycieli. Dostaliśmy gromkie brawa.

Nadal uczęszczamy na zajęcia na basenie. Niektórzy z nas już pięknie pływają.

W dalszym ciągu nasza klasa uczestniczy w warsztatach filmowych w MDK. Wyświetlane są filmy i przeprowadzane pogadanki.

Na Halloween poprzebieraliśmy się w  różne kostiumy. Wyglądaliśmy niesamowicie.

23XI w naszej szkole zorganizowano Dzień Misia. Uczniowie przynieśli swoje ulubione pluszaki, z którymi spędzili cały dzień. Niektóre dzieci przekazały swoje przytulanki dzieciom z hospicjum.

29 XI w Sali gimnastycznej odbyły się Andrzejki. Były konkursy, tańce. Wszyscy bawili się wesoło. Był to miły dzień.

17 stycznia gościliśmy dzieci  z Przedszkola Nr 25. Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie zimą. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Zima wokół nas” Maluchy przy naszej pomocy wykonały pracę plastyczną–bałwanek. Na koniec oglądaliśmy bajkę „Kubuś Puchatek”.

Dnia 22 stycznia nasza klasa przygotowała występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki .Nasza koleżanka Dorotka zagrała na flecie „ Sto lat „.Babcie i dziadkowie brali udział w konkursie , mieli odszukać swoje portrety wykonane przez wnuki. Po występie i wręczeniu upominków był słodki poczęstunek.

24 stycznia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się bal karnawałowy. Wszyscy bawili się świetnie przy największych przebojach.

W marcu byliśmy w Teatrze J. Kochanowskiego na przedstawieniu „Królowa śniegu” .Zachwyciła nas scenografia do przedstawienia oraz gra aktorów. Przed spektaklem uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych.

W naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się pokaz samochodów zdalnie sterowanych.  Z ciekawością przyglądaliśmy się różnym modelom i temu co potrafią.

Nasza klasa uczestniczyła w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Mieliśmy okazję poćwiczyć robienie sztucznego oddychania i dowiedzieliśmy się jak udzielać pierwszej pomocy.

W czerwcu byliśmy na Uniwersytecie Opolskim .Uczestniczyliśmy tam w zajęciach z orgiami. Wykonaliśmy budynki gospodarcze, zwierzęta, rośliny. Po zajęciach każdy otrzymał dyplom.

W naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się pokaz Rycerski

W czerwcu odbyły się zawody w skokach na skakance. Najwięcej razy skoczył Bartek. Zdobył dla klasy arbuza, którego ze smakiem zjedliśmy, a dla siebie ananasa.

Od 3 VI do 6 VI byliśmy na zielonej Szkole w Załęczu Wielkim nad Wartą. Bawiliśmy się świetnie. Uczestniczyliśmy w zajęciach ekologicznych, plastycznych, rzeźbiarskich, tanecznych i astronomicznych.