6 marca 2018 r. na terenie naszej szkoły odbył się Konkurs Wiedzy Astronomicznej. Trzynaścioro uczniów klas VI–VII przez 90 minut, zmagało się z niezwykle trudnymi zadaniami, z niecierpliwością oczekiwali na wyniki konkursu. Uczniowie z klasy VIIb zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 20 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą z astronomii, uzyskali bardzo dobry wynik (ponad 75% poprawnych rozwiązań).

Łukasz Kołodziej zdobył II miejsce a Kacper Doszczak – III miejsce. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody lunetę i lornetkę.

Gratulacje dla Łukasza Kołodzieja i Kacpra Doszczaka oraz ich opiekuna p. Iwony Szewczyk.