W dniu 3 marca 2018 r. odbył się w Naszej Szkole Dzień Otwarty. Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach m.in. z edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, muzycznej, zajęciach językowych, zajęciach z plastyki i wychowania fizycznego.

Zajęcia edukacji polonistycznej
Podczas Dnia Otwartego przyszli uczniowie wraz z nauczycielami języka polskiego i bibliotekarzem mieli możliwość przenieść się do świata baśni. Już od progu witali ich rycerz, królewna, dobra wróżka i wilk (tutaj należy się duży ukłon za pomoc uczniom klas 5 i 6). Niemożliwe byłoby przeniesienie się do bajkowego świata bez czytania baśni. Dzieci bezbłędnie odgadywały fragmenty prezentowanych im utworów Andersena, Perault czy braci Grimm. Następnie wykonywały zakładki do książek, przypominające postacie zabawnych Minionków. Oprócz tego było jeszcze sporo zagadek, kolorowanek i słodkości – oczywiście wszystko utrzymane w bajkowym klimacie. W efekcie stremowane i onieśmielone jeszcze nieco obowiązkiem szkolnym buzie rozjaśnił uśmiech i pojawiło się przekonanie, że szkoła wcale nie jest taka straszna.

Zajęcia z matematyki
Na zajęciach dzieci układały z tangramów różne postacie, zwierzątka, domki. Budowały z sześciennych klocków wzorki z wybranego ćwiczenia. W odkrywaniu matematyki pomagali im uczniowie klasy 7b. Dzieci chętnie wykonywały zadania, bawiąc się przy tym i ćwicząc wyobraźnię.

Zajęcia językowe
Nasi goście mieli okazję spotkać się z królową angielską – Elżbietą II. Podczas spotkania dzieci utrwaliły kolory, poznawały nazwy figur geometrycznych w języku angielskim, oglądały prezentację o królowej angielskiej i najważniejszych zabytkach Londynu, liczyły po angielsku. Kolejnym zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie przestrzennej korony. Ostatnim punktem była zabawa z królowa angielską, którą reprezentowały Alicja i Julia z klasy 4d. W nagrodę nasi goście wychodzili przepięknymi własnoręcznie wykonanymi koronami na głowie.

Zajęcia muzyczne
Podczas zajęć muzycznych dzieci: pokazywały części ciała w tańcu „Głowa, ramiona...”, wykonywały ilustrację muzyczną „Burza” za pomocą instrumentów perkusyjnych, brały udział w zabawie muzyczno-ruchowej „Sygnały” oraz kolorowały wybrane przez siebie instrumenty muzyczne.

Zajęcia edukacji plastycznej
W czasie Dnia Otwartego dzieci zostały zaproszone do wykonania Potworka. Do dyspozycji miały różne materiały i z pomocą nauczycielek wycinały i łączyły elementy. Na bazie plastikowych butelek powstały zabawne stworki z kolorowymi czuprynami z włóczki i bibuły. Mali goście pracowali chętnie i z zapałem. Po skończonej pracy zostawiali swoje podpisy. Odwiedziło nas 24 dzieci.