Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Nasza szkoła jest najlepsza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

GRAMY W RĘCZNĄ
W roku szkolnym 2017/2018 przystąpiliśmy do programu Polskiego Związku Piłki Ręcznej „Gramy w Ręczną”. Dzieci klas III–IV mają okazję poznać bliżej dyscyplinę jaką jest piłka ręczna. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu. Trenerem jest Bogumił Baran nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły oraz trener Klubu sportowego piłki ręcznej Orzeł Opole.
Oprócz zajęć dzieci mają okazję uczestniczyć w różnego rodzaju festynach oraz zawodach Mini Piłki Ręcznej. Zajęcia dają możliwość oprócz poznania dyscypliny, również aktywnie spędzić czas w gronie rówieśniczym.

 

 

DROGA DO WICEMISTRZOSTWA W PÓŁFINAŁACH WOJEWÓDZKICH W PIŁCE RĘCZNEJ
Droga, w której nasza szkoła zajęła II miejsce w Półfinale Wojewódzkim była dość długa. W początkowej fazie eliminacyjnej zajęliśmy drugie miejsce przegrywając jedynie z PSP 2. Dało to nam awans do półfinału. W półfinale miejskim nasi uczniowie nie dali szans żadnej drużynie przechodząc do Finału z I miejsca.
Wielki Finał Mistrzostw Opola w Piłce Ręcznej organizowany przez MOS odbył się na hali w PSP nr 24, gdzie spotkały się czołowe drużyny z naszego miasta m.in. PSP nr 2, PSP nr 14, PSP nr 24 oraz PSP nr 1. Zawody zakończyliśmy na miejscu 2 ulegając tylko szkole z PSP nr 2. Tym samym dało nam to awans to półfinału wojewódzkiego.
Półfinał odbył się w Grodkowie, gdzie mieliśmy okazję zmierzyć się z gospodarzem PSP nr 3 w Grodkowie oraz PSP z oddziałami sportowymi z Dobrzenia Wielkiego. Jedynie gospodarz zawodów okazał się drużyną, która zakończyła turniej z kompletem zwycięstw, zajmując I miejsce, PSP nr 1 zajęła II, natomiast PSP z Dobrzenia Wielkiego III miejsce. GRATULUJEMY!!!
PSP nr 1 reprezentowali:

 1. Chwojnicki Bartosz 2006
 2. Czyż Mateusz 2006
 3. Demel Kamil 2006
 4. Gałwa Paweł 2005
 5. Nico Matysiak 2007
 6. Łuczak Krzysztof 2005
 7. Łysiak Antoni 2006
 8. Mikita Kacper 2005
 9. Misiak Łukasz 2006
 10. Nabrzuchowski Maciej 2005
 11. Nowak Lukas 2005
 12. Pawelec Patryk 2006
 13. Szynol Rafał 2005
 14. Kamil Demel 2006
 15. Dawid Letki 2006
 16. Jakub Pawlik 2006.

Opiekun: Bogumił Baran

 

 

III MIEJSCE W PÓŁFINALE DWA OGNIE
W dniu 23.02.2018 r. chłopcy klas IV rozegrali półfinał Miasta Opola w Dwóch Ogniach zajmując III miejsce. Pomimo tego że nie udało się awansować do Finału, chłopcy zagrali naprawdę bardzo dobre zawody. Dla niektórych uczniów były to pierwsze zawody, w których mieli okazję reprezentować naszą szkołę. Gratulujemy!!! Skład drużyny: Bartczak Szymon, Białas Jakub, Dejneko Oskar, Gacka Oliwier, Kalla Piotr, Kmieciak Maciej, Matysiak Nico, Passoń Nataniel, Śleziak Oskar, Wierzbicki Mateusz, Dominik Marzec.
Opiekun: Bogumił Baran

 

 

Zajęcia WF i SKS
Uczniowie PSP nr 1 na zajęciach lekcyjnych oraz pozalekcyjnych sportowych mają możliwość wziąć udział w zajęciach, które oprócz sprawności fizycznej kształtują sprawność umysłową, która jest niezbędna w życiu codziennym. Zwiększają swoją wiedzę na temat aktywności fizycznej oraz rekreacji ruchowej, a przede wszystkim poznają jak ważna jest dbałość o zdrowie fizyczne.

 

 

 

PŁYWANIE DRUŻYNOWE I INDYWIDUALNE
Nasi uczniowie na basenie czują się jak rybki w wodzie. Nic więc dziwnego, że podczas zawodów międzyszkolnych, które odbyły się 24.04.2018 r. zdobyliśmy drużynowo trzecie miejsce i brązowy medal.
Indywidualnie najlepiej spisały się dziewczęta z Vc. Julia zdobyła II miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50 metrów. Natomiast Zuza II miejsce w stylu dowolnym. Julii zabrakło 1 setnej sekundy by zajęła miejsce na podium. GRATULUJEMY wszystkim reprezentantom szkoły.

 

 

 

 

 

TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY DLA CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT ROCZNIK 05 I MŁODSI.
Dnia 23.05.2018 r. podczas Mistrzostw Opola w trójboju lekkoatletycznym, uczniowie (8 chłopców oraz 8 dziewczynek) naszej szkoły mieli okazję sprawdzić się w trzech próbach.

 

 

Były to:

 • trójbój LA 60 m,
 • rzut piłeczką palantową,
 • bieg na 600 m dziewczyny,
 • bieg 1000 m chłopcy.

 

 

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.