Na przełomie roku 2017/2018 odbył się Zimowy Festiwal Piłki Ręcznej programu Gramy w Ręczną dla dzieci klas I–IV, w którym nasza szkoła bierze czynny udział. PSP nr 1 była organizatorem Festiwalu na całe województwo opolskie na czele z Bogumiłem Baranem, głównym koordynatorem projektu. W wydarzeniu, które miało miejsce na hali Kompleksu Sportowego Gwardia w Opolu wzięło udział ponad 140 dzieci z różnych szkół województwa opolskiego m.in. PSP w Tułowicach, PSP 21 w Opolu, PSP Kolonowskie, PSP w Otmuchowie, PSP w Strojcu, PSP w Komprachcicach, PSP w Dobrzeniu Wielkim, PSP w Brzegu, PSP nr 1 w Opolu. W programie znalazły się różnego rodzaju zabawy z piłką, tory przeszkód, mały turniej. Dzięki pomocy wspaniałych Rodziców nie zabrakło również poczęstunku dla najmłodszych uczestników.

 

 

Festiwal Piłki Ręcznej jak również cały program ma na celu osiągnięcie:

 • INTEGRACJI RODZINNEJ I SPOŁECZNEJ – zagospodarowanie czasu wolnego uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli W-F;
 • POŻĄDANYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH – kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych;
 • AKTYWNOŚCI – zwiększenie liczby dzieci aktywnie spędzających czas wolny;
 • SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ – rozwój sportowy dzieci;
 • PROMOCJI DYSCYPLINY – zwiększenie zainteresowania sportem ze szczególnym uwzględnieniem piłki ręcznej; wyłonienie grupy dzieci szczególnie uzdolnionych („zRęczny Reprezentant Polski w piłce ręcznej”).

Lista „bohaterów” PSP 1 reprezentujących naszą szkołę na ZIMOWYM FESTIWALU PIŁKI RĘCZNEJ „GRAMY W RĘCZNĄ”:

 1. Stanisław Bonk
 2. Dominik Marzec
 3. Łukasz Rakowski
 4. Jakub Białas
 5. Victor Chukhil
 6. Nico Matysiak
 7. Patryk Kostrzewski
 8. Szymon Bartczak
 9. Oscar Dejneko
 10. Nataniel Passoń
 11. Krzysztof Sobiecki
 12. Piotr Kalla
 13. Michał Skrobot
 14. Szymon Gradowski
 15. Maciej Kmieciak
 16. Jakub Broda

Uczniowie, którzy pomagali w organizacji (wolontariat):

 1. Andrzej Matysiak
 2. Przemysław Stachera
 3. Paweł Gałwa
 4. Krzysztof Łuczak
 5. Maciej Gajewski

opiekun/koordynator
Bogumił Baran