DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

W ramach obchodów DBI w naszej szkole przeprowadzone zostały następujące działania:

1. Zajęcia komputerowe/ Informatyka
    Zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, ochrony własności intelektualnej oraz własnego wizerunku w oparciu o materiały ze stron dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl oraz „3...2...1...Internet”.
  2. Koło informatyczne
    Zajęcia poszerzające wiedzę uczniów z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu.