Klasa VI C Witamy wszystkich na naszej klasowej stronie internetowej! Jesteśmy już w klasie szóstej. Naszą wychowawczynią jest pani Katarzyna Trojanowska, która uczy nas historii. Nasza klasa liczy 24 uczniów. Wśród nas jest dwanaście dziewczynek i dwunastu chłopców.

Byliśmy z klasą  na  warsztatach profilaktycznych „W sieci”. W czasie spotkania zobaczyliśmy film o chłopcu uzależnionym od gier komputerowych. W grupach pracowaliśmy nad tematem dobrych i złych stron Internetu. Warsztaty były bardzo udane, dały nam dużo do myślenia.

Wycieczka do Wrocławia
Dnia 13 listopada 2012
roku razem z klasą VI A i VI B wyjechaliśmy pociągiem na wycieczkę do Wrocławia. Zobaczyliśmy przedstawienie operowe „Sid, wąż który chciał śpiewać”. Zwiedziliśmy budynek Opery Wrocławskiej i wyruszyliśmy na Stare Miasto w poszukiwaniu krasnali. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych, w pamięci na zawsze pozostanie nam pierwsza wizyta w operze.

Dnia 20 listopada 2012 roku  odwiedziliśmy wystawę zdjęć „Moje Camino”  pani mgr Małgorzaty Durkalec–Żytyńskiej naszej  nauczycielki  plastyki. Zdjęcia  przedstawiają najstarszą trasę pielgrzymkową w Europie – SZLAK ŚWIĘTEGO JAKUBA, którego część przemierzyła pani fotograf.  Zdjęcia  nas zachwyciły, wszystkim serdecznie polecamy  odwiedzenie wystawy.

Galeria postaci historycznych
Na lekcji historii każdy uczeń
mógł wybrać postać historyczną, w którą chciałby się wcielić i zaprezentować na forum klasy. Prezentacje były bardzo ciekawe. Zosia wcieliła się w królową Bonę–żonę Zygmunta I Starego. Kuba Blach przedstawił postać Adolfa Hitlera i jego tragiczny wpływ na dzieje świata. Agata przedstawiła postać Wisławy Szymborskiej, Paulina-Jadwigę  Andegaweńską. Julia wcieliła się w postać Kleopatry, a Kuba Kaczanowski  z teleskopem i mapą nieba pokazał Mikołaja Kopernika. Przybyli do nas ze wspólnej wojny Jerzy Waszyngton- Maciek Karawan i Tadeusz Kościuszko–Kuba Kaziszyn. Odwiedziła nas również Helena Modrzejewska–Martyna Lasowska, Maria Skłodowska–Curie–Nina Kootstra , Barbara Radziwiłówna–Iga Czernik i Leonardo da Vinci–Kacper Racławicki. Z niecierpliwością czekamy na resztę prezentacji.

Dnia 12 lutego 2013 roku na lekcji wychowawczej gościliśmy  panie z I Urzędu Skarbowego w Opolu, które przedstawiły nam projekt „Nie bądź jeleń weź paragon”. Obejrzeliśmy prezentacje na temat podatków, dowiedzieliśmy się na co są przeznaczane podatki naszych rodziców i przekonaliśmy się, że my też płacimy podatki kupując żywność oraz artykuły papierowe do szkoły. Mogliśmy  wypróbować  kasę fiskalną i wydrukować sobie paragon, który jest dowodem na to, że sprzedawca płaci podatki, które przekazywane są do budżetu państwa i służą nam wszystkim. Na koniec spotkania wykonaliśmy krzyżówkę i rebus, a kolega Adam, który pierwszy wykonał zadanie dostał w nagrodę kubek z logo projektu. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

Dnia 5 marca nasza klasa z panią Ewą Holc odwiedziła Publiczne Gimnazjum nr 6 w Opolu i wzięła udział w zajęciach prowadzonych w pracowni chemicznej, biologicznej, matematycznej i muzycznej. Na zajęciach z muzyki graliśmy na bębnach i śpiewaliśmy. Na biologii rozpoznawaliśmy grupy krwi i produkowaliśmy sztuczną  krew. Na matematyce graliśmy w gry hazardowe. Warsztaty były bardzo ciekawe i pouczające.
Julia J.

Zosia Chrobak reprezentowała naszą szkołę w XXI edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”, który odbył się 12.04.2013 roku w siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.Recytowała wiersze: Mieczysława Goździkowskiego  „Córce” i Antoniego Paprockiego „Chleb”.

Nasz kolega Antek Broszkiewicz trenuje Capoeire i zdobywa w tej dyscyplinie laury zwycięzcy. Dnia 1 grudnia 2012 roku w ogólnopolskich zawodach w Szczecinie uzyskał II miejsce.  Gratulacje!!! Razem z Antkiem trenuje Paweł Żak i Dominik Siwiec im również  życzymy sukcesów!!

W dniach 19-24 V 2013r. nasza klasa była na zielonej szkole w Jastrzębiej Górze. Wychodziliśmy nad morze na spacery, ale nie kąpaliśmy się bo było za zimno. Zwiedzaliśmy różne miejsca m.in. Gdańsk i Sopot. W czasie wolnym graliśmy w siatkówkę i rozmawialiśmy. Mieliśmy dwie dyskoteki, na których świetnie się bawiliśmy, a także ognisko. W drodze powrotnej zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku. Ta zielona szkoła dostarczyła nam wiele miłych wspomnień.

Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa  SkodaAUTOLAB . 11 czerwca pojechaliśmy na ciekawą wycieczkę do Czeladzi. Uczestniczyliśmy z zajęciach” Bezpiecznej szkoły jazdy”, poznaliśmy zasady bezpiecznego podróżowania i pakowania bagaży, zasady udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku oraz tego jak być w przyszłości bezpiecznym i odpowiedzialnym kierowcą. Mogliśmy sprawdzić się na symulatorach zderzeń i dachowania – to było niezwykłe przeżycie! Mamy nadzieję, że nasza wiedza przyda nam się w przyszłości a już teraz możemy podpowiedzieć naszym rodzicom parę ciekawostek z dziedziny motoryzacji.

Zaczarowany Świat
Dnia 4 czerwca 2013 r. nasza klasa
wybrała się do Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji. Przygotowano tam dla nas wiele ciekawych zajęć m.in. z optyki i robotyki. Mieliśmy także możliwość skorzystać z Kinecta. Jeździliśmy na Segway’u o imieniu Stefan. Na zajęciach muzyki graliśmy na instrumentach i śpiewaliśmy karaoke. Odkrywaliśmy też świat fizyki.

Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte. Uczennica naszej klasy Zosia Chrobak wzięła udział wraz z delegacją szkoły w XXX Ogólnopolskim Sympozjum  Klubu Szkół Westerplatte w  Zduńskiej Woli, w czasie którego odbywały się zawody sportowe. W konkurencji rzutu do celu Zosia zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Razem z panią Trojanowską  zaliczyły kurs  łączności.