Klasa II C Witamy to my klasa II „c” Nasza wychowawczynią jest pani Małgorzata Suchorska. W tym roku szkolnym odeszła od nas nasza koleżanka Paulina ale doszedł nowy kolega Mateusz. W klasie jest 11 chłopców: Patryk, Michał, Michał, Kacper, Paweł, Paweł, Arek, Łukasz, Bartek, Mateusz, Antek i 12 dziewczynek: Kasia, Emma, Zuzia, Zuzia, Oliwia, Martyna, Dominika, Malwina, Kinga, Sonia, Ewa i Emilia. Mamy już samorząd klasowy na przewodniczącą klasy wybraliśmy Kingę.  

 

 

Już od miesiąca jesteśmy uczniami klasy drugiej. Trochę się zmieniło ponieważ  jesteśmy w naszej nowej szkole. Nasza klasa jest bardzo podobna do poprzedniej.  Podoba nam się nasze nowe miejsce.  Mamy także w klasie nowego kolegę Mateusza. 30 września nasze koleżanki z klasy przygotowały chłopcom niespodziankę. Każdy otrzymał piękną laurkę z życzeniami oraz słodki batonik. To był bardzo sympatyczny i miły dzień w szkole.

 

 

Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie klasy II „c” przygotowali przepiękne serce  dla swojej wychowawczyni. To była niespodzianka wykonana podczas zajęć plastyki z panią Urszula Bartczak. Tego dnia wszyscy uczniowie gromkim STO LAT przywitały swoja panią w klasie. Bardzo dziękuję za cudowne życzenia i cudowną niespodziankę- Jesteście wspaniali! Pani Małgosia

 

 

 

W nowym roku szkolnym uczęszczamy na zajęcia na basenie. Początkowo oswajaliśmy się z woda, zanurzaliśmy głowę, otwieraliśmy oczy pod woda i uczyliśmy się leżeć na wodzie. Trzeba przyznać, że wśród nas są tacy, którzy już pływają i radzą sobie doskonale. Nasza pani Bożena uczy nas prawidłowego ułożenia ciała w wodzie, oddychania i pokazuje jak ważna w nauce pływania jest praca ramion i nóg. Po zajęciach z nauki pływania zawsze możemy się pobawić w wodzie. Bardzo lubimy takie lekcje wychowania fizycznego a po nich jesteśmy bardzo zrelaksowani.

 

 

31 października w ramach poznawania kultury innych państw anglojęzycznych w szkole mogliśmy wziąć udział w konkursie z okazji Halloween. Wszyscy uczniowie naszej klasy pięknie się przebrali a kilkoro z nas wraz z rodzicami wykonali piękne lampiony z dyni.W szkolnym konkursie na najlepiej przebrana klasę zajęliśmy II miejsce i w nagrodę otrzymaliśmy dyplom oraz torbę pysznych cukierków.

 

 

 

Uczniowie klasy II „c”  w ramach zajęć z chóru prowadzonego przez panią Urszulę Bartczak mieli pierwszy występ , który odbył się w PG nr 9 w Opolu. Na koncercie „Polskie drogi do niepodległości” zaprezentowaliśmy pieśni z tamtych lat. Do wielkich sukcesów  na arenach międzyszkolnych jeszcze nam daleko ale pierwsze próby mamy już za sobą. Bardzo przeżywaliśmy nasz występ, trema była ogromna ale wspierali nas nasi rodzice, którzy przyszli obejrzeć występ. Teraz rozpoczynamy przygotowania do świątecznych kolęd.

 

 

W naszej szkole codziennie podczas drugiej przerwy wspólnie zjadamy śniadania. Dbamy o to aby każdy zjadł kanapkę, wypił mleko lub sok oraz  zjadł owoc lub warzywo. Wszyscy dbamy o nasze zdrowie i staramy się dobrze odżywiać!

 

 

 

Bardzo lubimy spędzać nasze przerwy śródlekcyjne w klasie. Lepiej się poznajemy i uczymy współpracować ze sobą. Mamy w sali dużo klocków z których tworzymy rożne konstrukcje oraz gry, które pozwalają rozwijać naszą wyobraźnię. W szkole nie jest nudno!!!

 

 

 

W ramach zajęć „Szkoły promującej zdrowie” wykonywaliśmy sałatkę jarzynową. Każdy z nas przyniósł do szkoły gotowe produkty. Najpierw opracowaliśmy nasz klasowy przepis i sposób wykonania, zadbaliśmy o higienę i czyste ręce. Podzieliliśmy się na małe grupy, przygotowaliśmy stanowiska pracy i wzięliśmy się do pracy. Przekonaliśmy się, że nie jest to takie łatwe zdanie ale nasze sałatki były przepyszne. Wiemy to, bo po ich wykonaniu wszyscy je smakowaliśmy. 

 

 

23 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu zorganizowaliśmy w klasie Święto Misia-najlepszego przyjaciela dzieci. Nie zapomnieliśmy o naszych kolegach i koleżankach z hospicjum, dla których przynieśliśmy kolorowe pluszaki. Każdy z klasy II c przyniósł misia, były zadania o misiach, uczyliśmy się także dodawać i mnożyć z misiami.

 

 

 

W naszej klasie trwają przygotowania do świątecznego kiermaszu. Wspólnie wykonujemy bombki na choinkę. Do tego typu zajęcia włączyły się przede wszystkim dziewczynki z naszej klasy. Styropianowe kule ozdabiamy różnymi kolorowymi dodatkami. Ćwiczymy swoją cierpliwość i rozwijamy wyobraźnię. Mamy nadzieję, że nasze bombki będą się podobać i zostaną zakupione podczas świątecznego kiermaszu w grudniu. 

 

 

30 listopada bawiliśmy się na zabawie Andrzejkowej. Dyskoteka była wspaniała. Nasze panie dodatkowo zorganizowały gry i konkursy z nagrodami połączone z „Andrzejkowymi wróżbami”.

 

 

 

Każdego roku o tej samej porze Mikołaj przychodzi do dzieci. W tym roku nie zapomniał o dzieciach z naszej klasy. Dostaliśmy paczuszki ze słodyczami i byliśmy w MDK na seansie filmowym.  Atrakcji w tym dniu było dużo bo nasza koleżanka Sonia miała urodziny i poczęstowała nas pączkami. Potem gościliśmy szkolnego Mikołaja, który wręczył każdemu słodki upominek-kalendarz adwentowy.

 

 

 

21 grudnia  zorganizowaliśmy klasową wigilię. Każdy z nas przyniósł różne pyszne smakołyki. Wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Nasze spotkanie zakończyliśmy śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie naszej koleżanki Dominiki, która pięknie grała na skrzypcach.

 

 

 

9 stycznia 2013r. w  ramach Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu odbyło się wspólne kolędowanie p.t. „W kole kolędujemy”. Nasi młodzi chórzyści, w tym koledzy i koleżanki z klasy II c  zaprezentowali się w tym dniu doskonale. Pierwszą część koncertu stanowiły występy poszczególnych chórów z Opola i Opolszczyzny, które działają w ramach „Śpiewająca Polska”. W drugiej części wszystkie chóry wspólnie z orkiestrą symfoniczną Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu  wykonały Kolędy na chór i orkiestrę.

 

 

21 stycznia z okazji  DNIA BABCI i DZIADKA przygotowaliśmy popołudniowe spotkanie. Podczas akademii nasi Dziadkowie wysłuchali wierszyków i piosenek z okazji Ich święta. Złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy samodzielnie wykonane prezenty. Potem nasi ukochani bliscy przy herbatce i słodkościach mogli obejrzeć w sali prezentację o klasie, nasze prace i wystawę portretów. Naszym bliskim jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i zadowolenia z każdego dnia.

 

 

W ostatnim tygodniu przed feriami wybraliśmy się z naszą panią na lodowisko TOROPOL. Wielu z nas mogło popisać się nie lada umiejętnościami. Cała klasa po ubiegłorocznych cotygodniowych zajęciach na lodowisku dziś radziła sobie świetnie. Najlepiej radzą sobie nasi koledzy z klasy ale i dziewczynki w jeździe figurowej są mistrzyniami.

 

 

 

W czwartkowe popołudnie 24 stycznia w naszej szkole wzięliśmy udział w „Koncercie noworocznym”, który zorganizowała i zaprezentowała pani Urszula Bartczak z zespołem wokalnym oraz chórem szkolnym. Nie mogło nas na nim zabraknąć. Uczniowie klasy II c wraz z pozostałymi uczniami zaśpiewali  polskie kolędy. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy nie tylko nasze umiejętności wokalne ale także instrumentalne.  

 

 

Ostatnią atrakcją przed zasłużonymi zimowymi wakacjami była zabawa karnawałowa. W sali gimnastycznej bawiliśmy się wspólnie z najmłodszymi kolegami z naszej szkoły. Było dużo radości i zabawy, ponieważ jak to w karnawale bywa poprzebieraliśmy się  i przez w chwilkę byliśmy piratami, księżniczkami, czarodziejami i nie tylko. Potem otrzymaliśmy słodki poczęstunek, batonik i napój. Dziękujemy naszemu sponsorowi-RADZIE RODZICÓW naszej szkoły. Szkoda tylko, ze na naszej zabawie zabrakło kilku naszych kolegów i koleżanek, których w tych ostatnich dniach zmogła choroba. Serdecznie pozdrawiamy! Słodki upominek dla Was zostawiamy! A jutro znów idziemy na zajęcia na basenie a potem aż dwa tygodnie ferii. Chyba będzie cudownie bo na dworze zima, którą wszyscy lubimy.

 

W pierwszych dniach marca zaproszono naszą klasę do teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu na zajęcia warsztatowe i próbę generalną przedstawienia „Królowa śniegu”. Na początku wzięliśmy udział w zajęciach na temat przyjaźni. Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną, z której powstał „film” –klatka po klatce. Wiemy już, że bez przyjaciół nasze życie byłoby smutne. Później obejrzeliśmy przepiękny spektakl o miłości i przyjaźni-„Królowa śniegu” według Hansa Christiana Andersena. Przenieśliśmy się w cudowny świat czarów i magii z piękną scenografią, muzyką i grą aktorów. Bardzo dziękujemy pani K. Branickiej- mamusi naszego kolegi, która zaprosiła nas do teatru.

 

Nasi koledzy nie zapomnieli o DNIU KOBIET. Każdy chłopiec wykonał laurkę i wręczył koleżance słodki upominek. Arek przyszedł do szkoły z ogromnym bukietem tulipanów dla dziewczynek, Mateusz poczęstował nas słodką bombonierką, Patryk również przyniósł cukierki. Nasza pani częstowała także i chłopców, z podziękowaniem za piękne życzenia. Bardzo dziękujemy-dziewczyny z II „c”

 

 

 

21 marca nasza klasa uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w Muzeum Śląska Opolskiego. Tematem zajęć było „Wielkanocne jajko”. W pierwszej części wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji o wielkanocnych pisankach i kraszankach oraz zwyczajów związanych z tradycją zbliżających się świąt. W drugiej części mogliśmy sami ozdobić nasze jajko. W tym celu udaliśmy się do pracowni plastycznej, gdzie zaopatrzono nas w fartuszki i przybory do malowania. Każdy mógł dowolnie w zależności od swojego nastroju udekorować swoje wielkanocne jajko. 

 

 

3 czerwca wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W tym dniu zgromadziliśmy się w świetlicy szkolnej a „Bajki samograjki” i inne opowiadania czytały dla nas pani Agnieszka i pani Izabela. Warto czytać książki i dzięki temu poznawać świat. My klasa II c także chętnie je czytamy!!!

 

 

 

W ramach projektu „Fascynujący świat nauki i technologii” odwiedziliśmy Regionalne Centrum Nauki i Eksperymentu. Uczestniczyliśmy tam w ciekawych zajęciach „W zaczarowanym świecie” z mechaniki, optyki, astronomii, muzyki, techniki i przyrody. Największą popularnością cieszyły się zajęcia z robotyki oraz muzyki. To były bardzo interesujące zajęcia i każdy z nas znalazł coś co go zaciekawiło.

 

 

Z okazji DNIA DZIECKA Rada Rodziców uczniów naszej szkoły zorganizowała FESTYN.  Pogoda dopisała i mogliśmy cieszyć się zaplanowanymi atrakcjami, a było ich mnóstwo. Obejrzeliśmy występy szermierzy, mażoretek,  i capoeiry. Wspólnie  tańczyliśmy zumbę i licytowaliśmy prace plastyczne naszych kolegów i koleżanek. Wśród atrakcji  była również trampolina bungee, trampolina  z siatką,  dmuchana zjeżdżalnia. Dużą popularnością cieszyła się także gra w cymbergaja i możliwość malowania buziek. Obejrzeliśmy także wystawę naszych zwierząt takich jak chomiki, świnki morskie  oraz  tresurę psów. Wszyscy bardzo dziękujemy  rodzicom, którzy przygotowali dla nas taki cudowny dzień.

 

W dniach od 12 do 14 czerwca byliśmy na „Zielonej Szkole” w Załęczu Wielkim. To piękne ekologiczne tereny Załęczańskiego Parku Krajobrazowego na Łuku rzeki Warty. Zabraliśmy ze sobą cudowne humory i piękną słoneczna pogodę. Pierwszego dnia uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach astronomicznych połączonych z nocną obserwacją nieba przez teleskopy. Zobaczyliśmy piękne gwiazdozbiory. Obejrzeliśmy najjaśniejszą gwiazdę WEGĘ oraz inne gwiazdy tworzące tzw. trójkąt letni. Odnaleźliśmy Wieki Wóz oraz Gwiazdę Polarną. Dowiedzieliśmy się także, gdzie na niebie północnym znajduje się Gwiazdozbiór Kasjopei. Jego gwiazdy układają się w kształt literki W i znajduje się on w obszarze Drogi Mlecznej. Było bardzo ciekawie.

 

Drugiego dnia pobytu mogliśmy się nacieszyć piękną pogodą. Wyszliśmy na plac zabaw, jeździliśmy na rowerach, graliśmy w piłkę i w badmintona. Po pysznym obiedzie udaliśmy się na spotkanie z pewnym tajemniczym panem, który poprowadził z nami zajęcia z topografii. Potem wszyscy musieliśmy się orientować w terenie. Każdy został wyposażony w mapę terenu i biegaliśmy na czas zaliczając kolejne punkty. Nie było łatwo ale wszyscy byli uważni i dobiegli do celu. Bieg wygrał nasz kolega Mateusz. Późnym wieczorem udaliśmy się do lasu. Tam w miejscu do tego przeznaczonym rozpalono ogień i mogliśmy piec pyszne kiełbaski. Były śpiewy i pląsy. Na koniec każdy z nas otrzymał neonowe obręcze aby było nas dobrze widać podczas nocnego powrotu do ośrodka. Wszystkim bardzo się podobało, dzieci spisały się na MEDAL i nikt nie płakał za rodzicami. Zdrowi i wybawieni wróciliśmy do Opola. Bardzo chętnie pojedziemy za rok na „Zieloną Szkołę” nawet na cały tydzień!!! Dziękujemy naszym rodzicom oraz paniom, które się nami opiekowały podczas wyjazdu.