Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego
zapraszają wszystkie klasy do uczestnictwa w projekcie:
Nasze podróże małe i duże”.

Projekt będzie trwał od listopada 2017 do kwietnia 2018
i zakończy się prezentacją zdobytych wiadomości i wykonanych prac.

Celem projektu jest rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do nauki języków obcych. Pokazania uczniom jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języka, kultury i obyczajów panujących w innych bardziej lub mniej odległych krajach. Chcemy zachęcić uczniów do poznawania nowych języków, które mogą się im przydać nie tylko podczas podróży do obcych krajów, ale także w poszukiwaniu przyszłej pracy lub komunikowaniu się z obcokrajowcami, których jest coraz więcej w naszym kraju.

W ramach projektu klasy I–III wykonają flagę i plakat prezentujący wylosowane państwo. Nauczą się piosenki „Panie Janie” w odpowiednim dla wybranego państwa języku. Klasy IV–VII wykonają flagę i album, w którym zawarte będą wybrane informacje na temat wybranego państwa. Dodatkowo na apelu podsumowującym projekt zaprezentują scenkę, mówiącą o tym dlaczego należy uczyć się języków obcych.

Klasy oceniane będą w trzech kategoriach:

• klasy I–III
  • klasy IV–V
  • klasy VI–VII

Klasy I–III otrzymają wyróżnienia za udział w projekcie, z klas IV–V i VI–VII wyłonione zostaną trzy pierwsze miejsca w poszczególnej kategorii.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZABAWY!

Wykaz klas i wylosowanych państw:

Państwo

1A