Klasa III A Witamy w trzeciej klasie. Tym razem wyjątkowo oczekiwaliśmy  rozpoczęcia roku szkolnego, bo przecież spotkaliśmy się w nowym budynku. Bardzo nam się tu podoba i szybko zabraliśmy się do nauki.

 

 

 

W dalszym ciągu kontynuujemy naukę pływania i co tydzień uczęszczamy na zajęcia pływackie do  „Akwarium”. Doskonalimy także swoje umiejętności aktorskie podczas zajęć teatralnych w MDK.

 

 

 

Pod koniec września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały się fantastycznie – każdemu chłopcu położyły na ławce słodką niespodziankę, laurkę z życzeniami  i… zagadkę, którą trzeba było rozwiązać.

Co miesiąc uczestniczymy także w Akademii Filmowej. W tym roku  pogadanki i seanse filmowe przybliżają nam  zwyczaje i życie  w dalekiej Japonii, Irlandii, Rosji…

 

 

 

Nasza klasa mocno zaangażowała się w przygotowanie apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dla naszych nauczycieli przygotowaliśmy wiersze, piosenki, scenki z życia szkoły oraz wiele ciepłych słów i kwiaty.

 

 

 

W październiku zostaliśmy zaproszeni na Dzień Otwarty Policji, połączony z konkursem fotograficznym „Policja w oczach dziecka”. Mieliśmy możliwość porozmawiania z policjantami oraz znanymi fotoreporterami, pokazano nam miejsca, do których nie każdy może wejść (np.  Wydział Kryminalistyki) i  gdzie nie nikt nie chciałby się znaleźć (cela).

 

 

 

Byliśmy także w Teatrze Lalki i Aktora na przedstawieniu pt. „Ropuszy dwór, o czym szumią wierzby”. Bardzo wciągnęła nas akcja, podobała się scenografia i muzyka.

Braliśmy udział w szkolnym konkursie na najstraszniej przebraną klasę z okazji Halloween.

 

 

 

 

23 listopada zorganizowano w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Prawie wszyscy przynieśliśmy swoje ulubione pluszaki, które wprowadzały nas w dobry humor na wszystkich lekcjach. Niektórzy przekazali swoje zabawki dzieciom z hospicjum.

4 grudnia poszliśmy  na kolejne  warsztaty filmowe, w czasie których poznaliśmy zwyczaje bożonarodzeniowe Rosji i obejrzeliśmy film pt. „Dziadek do orzechów”.

Pod koniec listopada  zorganizowano dla nas huczną zabawę andrzejkową. Przy  dobrej i głośnej muzyce świetnie się bawiliśmy i uczestniczyliśmy w zorganizowanych konkursach.

  

  

  

5 grudnia uczestniczyliśmy w przedstawieniu z cyklu „Reaguj i żyj bezpiecznie” pt. „Pinokio na zakręcie czyli perypetie współczesnego chłopca”, podczas którego obserwując  kolejne przygody drewnianej lalki utrwaliliśmy sobie jakie zagrożenia czekają na nas na co dzień i jak można ich uniknąć.

 

 

 

18 grudnia udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na wystawę kalendarzy adwentowych. Zobaczyliśmy jak wyglądały pierwsze  kalendarze i jak zmieniały się one w ciągu kilkudziesięciu lat.

 

 

 

 

W ostatnim dniu nauki przed  świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy naszą wigilię klasową. Po wysłuchaniu „Opowieści wigilijnej” podzieliliśmy  się opłatkiem  i składaliśmy sobie życzenia, Następnie Julia ubrana w strój „mikołajki” rozdawała prezenty, które sobie nawzajem przygotowaliśmy. BYŁO BARDZO MIŁO!

 

 

 

Kolejne  spotkanie w ramach warsztatów filmowych przeniosło nas  do kraju corridy, flamenco i kastanietów.  Dowiedzieliśmy się dużo o Hiszpanii i obejrzeliśmy Film „Hiszpania – ojczyzna Cyda”.

22 stycznia zaprosiliśmy nasze kochane Babcie i Dziadków na spotkanie z okazji ich  święta. Przygotowaliśmy  wiersze piosenki i krótką inscenizację, a także prezenty i słodki poczęstunek. Wszyscy goście nagrodzili nas gromkimi brawami.

 

 

 

Tuż przed feriami mieliśmy zorganizowaną zabawę karnawałową. Wraz  z czwartymi klasami bawiliśmy się do w rytmie najnowszych przebojów.

 

 

 

 

Gościliśmy także naszych młodszych kolegów z przedszkola nr 28. Razem z nimi obejrzeliśmy prezentację o zimie, rozwiązywaliśmy zagadki i zrobiliśmy zimowe prace plastyczne. Pokazaliśmy, że w szkole jest  sympatycznie.

 

 

 

8 marca na dziewczyny czekała miła niespodzianka, chłopcy dla każdej koleżanki przygotowali garść słodkości oraz zbiorowy prezencik z kwiatkami. Miło jest być małą kobietką.

 

 

 

Poznawaliśmy kulturę Austrii – przygotowaliśmy plakaty o tym państwie, a zwłaszcza zainteresowała nas twórczość  Hundertwassera.  Zrobiliśmy,  ulubione przez niego, będące w ciągłym ruchu, spirale oraz komponowaliśmy z puzzli domy na wzór jego architektury. Bardzo podobały nam się jego pomysły. Na kolejnej Akademii Filmowej poznaliśmy kulturę Finlandii . Po pogadance obejrzeliśmy film pt. „ W dolinie Muminków”.

14 marca czekało na nas wielkie przeżycie – pisaliśmy Ogólnopolski Test Trzecioklasistów. Każdy starał się napisać go jak najlepiej. Teraz z niecierpliwością oczekujemy wyników.

 

 

 

Włączyliśmy się w szkolne obchody Dnia św. Patryka, patrona Irlandii. W tym dniu obowiązywały zielone stroje, o czym większość z nas  starała się pamiętać.

 

 

 

W marcu mieliśmy zorganizowany w naszej szkole  pokaz zdalnie sterowanych modeli  jeżdżących i latających.  Zwłaszcza chłopcy byli zachwyceni prezentacją różnego rodzaju samochodów i samolotów.

 

 

 

22 marca poszliśmy do Teatru im. Jana Kochanowskiego na przepiękne przedstawienie „Królowa śniegu”, podczas którego uczestniczyliśmy w niezwykłych przygodach Gerdy i Kaya. Spektakl został poprzedzony warsztatami  teatralnymi połączonymi z zajęciami plastycznymi nt. przyjaźni.

 

 

 

W kwietniu braliśmy udział w szkolnym konkursie recytatorskim wierszy Juliana Tuwima organizowanym dla młodszych klas. Poszło nam wspaniale: I miejsce  zdobył Michał Marciniak za świetną recytację wiersza „Rycerz Krzykalski”  oraz Laura Potocka za wiersz „Rzeka” , a miejsce drugie zajęła Julia Kowalczyk. Brawo!

Julia reprezentowała także naszą szkołę wraz uczniami klasy I i II na Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym. Oprócz wiedzy ze znajomości lektur Julia dodatkowo przedstawiła krótką prezentację  postaci znanej z książek dziecięcych. W postaci rymowanki  wcieliła się z postać Czerwonego Kapturka. Szkoda, zajęliśmy IV miejsce , tuż za podium.

 

 

 

21 maja czekała nas kolejna dawka emocji – pisaliśmy kolejny ważny test , tym razem było to Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasisty. Czy tym razem poradziliśmy sobie z wytyczonymi nam zadaniami?

Uczestniczyliśmy, jak co roku, w Festiwalu Filmów dla Dzieci „Zero nudy”. Obejrzeliśmy interesujący  film pt. „Król sokołów”. Przed projekcją odbyła się pogadanka nt. bezpieczna droga do kina, promująca zasady prawidłowego poruszania się po drogach, połączona z rozdawaniem Odblaskowego Medalionu z wizerunkiem Papcia Chmiela, któremu z  okazji Jubileuszu jego 90.urodzin redagowaliśmy życzenia urodzinowe.

29 maja uczestniczyliśmy w interesujących zajęciach pt.”Zaczarowany świat nauki i technologii”,  które odbyły się  Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach z zakresu astronomii , widzieliśmy wykorzystanie komputerów i robotów w dziedzinie muzyki, techniki, mogliśmy dokonać szeregu doświadczeń, które przybliżyły nas do świata nauki. Byliśmy tak pochłonięci zajęciami, że chcielibyśmy, by trwały one znacznie dłużej. Z przyjemnością wrócimy tu jeszcze.

 

 

Od 3 do 6 czerwca pojechaliśmy na naszą kolejna „zielona szkołę”. Tym razem byliśmy w Ośrodku Harcerskim „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim. Tam mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach ekologicznych na terenie Załęczańskiego  Parku Krajobrazowego, a także w zajęciach  astronomicznych, rzeźbiarskich oraz z techniki decupauge. Korzystaliśmy z  terenów sportowych, by rozgrywać mecze piłki nożnej. Uczestniczyliśmy w wielu atrakcjach zorganizowanych okazji Dnia Dziecka , a także tradycyjnie mieliśmy zorganizowane pożegnalne  ognisko.

 

 

7 czerwca uczestniczyliśmy  Festynie Szkolnym zorganizowanym przez Radę Rodziców. Korzystaliśmy z wielu atrakcji- były skoki na bungee, dmuchane zjeżdżalnie, gra w cymbergaja i trampolina, a także pokazy mażoretek, szermierki, czy tresura psów.  Każdy mógł się posilić pieczoną kiełbaską, ciastem lub sałatką  przygotowanymi przez naszych rodziców. Kolejny dzień pełen atrakcji!!!

 

 

 

W naszej  szkole odbył się pokaz zorganizowany przez  Bractwo Rycerskie, podczas którego dowiedzieliśmy się o tradycjach rycerskich, sposobach walki i rycerskim rynsztunku.

 

 

 

 

Koniec roku szkolnego to podsumowanie wielu projektów. Zakończyliśmy uczestnictwo w  projekcie edukacyjnym „Teatralne ABC” , na który uczęszczaliśmy przez cały rok do MDK. Zaprosiliśmy rodziców na przedstawienie pt. „ W pociągu”, które było oparte na kanwie wiersza Juliana Tuwima  ”Lokomotywa”. Pomimo tremy przestawienie się udało, a całoroczne próby bardzo oswoiły nas ze sceną.

 

 

 

Kolejne podsumowanie to konkurs wiedzy z języka angielskiego między klasami trzecimi – zdobyliśmy I miejsce.

 

 

 

 

Teraz po całorocznej pracy czekamy na zasłużone wakacje. Do zobaczenia w czwartej klasie!!!