Dnia 18 listopada 2017 r. w auli III LO w Opolu odbyły się warsztaty kolędowe w stylu gospel. Zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Chóralne Opolszczyzna Śpiewa. W tym roku repertuar kolędowy potraktowany został rozrywkowo. Pojawiły się rytmy bluesa i improwizacja. Warsztaty poprowadziła opolanka Anna Maria Mbayo – wokalistka, kompozytorka, pedagog i dyrygentka chóru Gospel Life, działająca obecnie we Wrocławiu. W radosnym muzykowaniu wzięły udział dzieci z opolskich szkół. Szkołę PSP nr 1 reprezentowały: Ewa Sadlo i Dominika Kmiotek z klasy VIIb oraz Marlena Matyjasek z klasy IVc wraz z dyrygentką p. Urszulą Bartczak.

Takie wspólne śpiewanie przy jazzowym akompaniamencie to niesamowity relaks i przyjemność. Trudno się było rozstać i na pewno to jeszcze powtórzymy!