W tym roku szkolnym przeszliśmy do nowego budynku i od razu od początku pięknie udekorowaliśmy naszą klasę. Oczywiście pomoc Rodziców była nieoceniona. Już zdążyliśmy się przyzwyczaić.  Pod koniec miesiąca hucznie obchodziliśmy Dzień Chłopaka – chłopcy dostali od nas bukiety zrobione ze słodkości i moc  szczerych życzeń.

 

 

W tym roku szkolnym przeszliśmy do nowego budynku i od razu od początku pięknie udekorowaliśmy naszą klasę. Oczywiście pomoc Rodziców była nieoceniona. Już zdążyliśmy się przyzwyczaić.  Pod koniec miesiąca hucznie obchodziliśmy Dzień Chłopaka – chłopcy dostali od nas bukiety zrobione ze słodkości i moc  szczerych życzeń.

 

 

 

Co tydzień chodzimy na basen i na zajęcia teatralno-taneczne.

 

 

 

 

Raz w miesiącu chodzimy na Akademię Filmową, odwiedziliśmy już kraj kwitnącej wiśni - Japonię i zieloną wyspę – Irlandię.

 Byliśmy też w Teatrze Lalek na przepięknym przedstawieniu pt. „ Ropuszy dwór, o czym szumią wierzby”. Bardzo nam się podobało, były piękne kreacje, bardzo dobra muzyka  i bajkowa sceneria.

 

 

 

 

Na Halloween cała nasza klasa przebrała się i dzieci przyniosły dużo ładnych dyni. Sala była fantastycznie udekorowana i był to niezapomniany dzień dla nas wszystkich. Oczywiście dostaliśmy po cukierku, bo przecież powiedzenie „Trick or treat” było dla wszystkich zrozumiałe. Udało nam się wygrać szkolny  konkurs na najlepiej przebraną klasę, a w konkursie dyń nasz uczeń zdobył III miejsce. Warto było się postarać. Dostaliśmy dyplom i słodycze dla wszystkich.

 

 

Jak co roku zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcia klasowe, a większość z nas zamówiła sobie też portrety, zdjęcia klasowe lub kartki świąteczne.

Teraz czekamy już na Andrzejki i Mikołajki!

W grudniu przyszły do nas z wizytą dzieci z przedszkola „ KUBUŚ” . Wspólnie rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia, oglądaliśmy bardzo interesujące prezentacje i wspólnie z przedszkolakami robiliśmy ozdoby świąteczne-Aniołki.

 

 

 

Przed świętami zorganizowany został kiermasz świąteczny. Każda klasa „przygotowywała stroiki, kolorowe, bogatozdobione bombki , różne elementy dekoracyjne oraz ciasta. Wykonaliśmy mnóstwo pięknych rzeczy.  A potem My razem z naszymi Rodzicami kupowaliśmy to, co najbardziej nam się podobało. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na wyjazdy naszych uczniów na wycieczki i Zielone Szkoły. To była naprawdę wspaniała inicjatywa.

 

 

Po świętach z chęcią wróciliśmy do szkoły, bo niedługo czekają nas ferie zimowe. Oczywiście  w ramach Akademii Filmowej byliśmy na bardzo ciekawym filmie pt. „O dzielnym rycerzu”, który przybliżył nam następny kraj – Hiszpanię.

 

 

 

Bardzo cieszyliśmy się, bo przygotowywaliśmy się na uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Deklamowaliśmy wiersze, po angielsku też, śpiewaliśmy piosenki, graliśmy na gitarze, keyboardzie i skrzypcach, a nawet jedna para zatańczyła. Wcześnie zrobiliśmy laurki i przepiękne serduszkowe kwiatki, które w tym uroczystym dniu wręczyliśmy naszym babciom i dziadkom. Wszystkim bardzo się podobalo!!!

 

 

 

Teraz już tylko bal karnawałowy, a potem ferie. Większość dzieci przebrała się w różne stroje: księżniczki, wróżki, królewny, rewolwerowców itp. Bawiliśmy się SUPER!!!

 

 

 

W czwartek 24 stycznia nasi Rodzice mają zebrania, na których podsumowane będą wyniki w nauce za I semestr, a po zebraniach o godz. 18.00 odbędzie się uroczysty koncert noworoczny, na którym wystąpią nasi uczniowie: Zuzia Wilczek, Wiktor Raduj i Mateusz Seremak.

 

 

 

A teraz czas na dwutygodniowy  odpoczynek!

 

W marcu działo się wiele!!! Zaraz na początku przygotowywaliśmy się na Dzień Otwarty Szkoły. Udekorowaliśmy naszą salę i korytarze na przyjęcie gości.

 

 

 

 

8 marca hucznie obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali piękne upominki dla dziewczynek. Każda dostała kolorową broszkę i wspaniały bukiet z pysznych cukierków. Śpiewaliśmy i bawiliśmy się przez cały dzień.

 

 

 

17 marca jak co roku organizowany jest konkurs na najliczniej przebraną na zielono klasę z okazji Saint Patric’s Day. Nasza sala była również ustrojona na zielono. Okazało się, że nasza klasa zwyciężyla, a było bardzo ciężko – pokonaliśmy inną klasę tylko o jedną osobę. Bardzo ucieszyla nas ta wiadomość – otrzymaliśmy dyplom i dużo słodkości!

 

 

 

21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wybraliśmy się do Teatru im. Jana Kochanowskiego na sztukę pt.: „Królowa Śniegu”. Przedstawienie było wspaniałe z wieloma atrakcyjnymi efektami specjalnymi. Przed spektaklem byliśmy na warsztatach teatralnych, na których dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji, oczywiście był też czas na zabawę i grupowa pracę plastyczną.

 

 

 

 

W miesiącu kwietniu skupiliśmy się na nauce, ale jak zwykle co tydzień byliśmy na basenie oraz na zajęciach taneczno-teatralnych.

 

 

 

 

Oczywiście byliśmy też na Akademii Filmowej i tym razem poznawaliśmy Finlandię oraz zobaczyliśmy ciekawy film.

 

 

 

 

Mieliśmy też warsztaty z naszą panię psycholog – panią Anią, na których mogliśmy porozmawiać o naszych emocjach i uczyliśmy się, jak postępować , kiedy się zezłościmy – wspólnie stworzyliśmy KODEKS ZŁOŚCI.

 

 

 

Założyliśmy też nasz klasowy ogródek, w którym posadziliśmy kwiaty – niezapominajki, aksamitki, warzywa – sałatę, cebulkę, rzodkiewkę, pietruszkę, marchew i nawet truskawkę. Teraz każdego dnia sprawdzaliśmy ile urosły roślinki, a który się u nas nie spodobało. Pamiętamy też o właściwym podlewaniu. Ciekawe, jakie będą zbiory.

 

 

 

Nadszedł też czas na wycieczkę do Toszka, gdzie zwiedzaliśmy ruiny zamku, słuchaliśmy legend związanych z tym miejscem , oglądaliśmy przedstawienie kukiełkowe, które zrobiło na nas ogromne wrażenie. Potem mieliśmy czas na wspólną zabawę i pieczenie kiełbasek. Było naprawdę super!!!
 

 

 

Byliśmy też na Festiwalu Filmów dla Dzieci „ Zero Nudy” i oglądnęliśmy bardzo ładną baśń „ Król sokołów”. Otrzymaliśmy też pamiątkowe znaczki, z których każdy się ucieszył.

 

 

 

 

 

Maj rozpoczął się bardzo „kulturalnie”, bo w naszym mieście odbywał się Festiwal Teatrów Lalek i nasza klasa wybrała się sztukę poznańskiego teatru „ O czasie”. Bardzo nam się podobało i cieszyliśmy się, że mogliśmy zobaczyć na żywo aktorów z innego miasta, o którym uczyliśmy się na lekcjach.

Mieliśmy też wyprawę do Bierkowic na „ Majowkę w Skansenie:” Bardzo lubimy te nasze plenery malarskie, a szczególnie dlatego, że w tym roku znowu wygrał nasz uczeń Mateusz ( w zeszłym roku Weronika), i aż dwie dziewczynki otrzymały wyróżnienie. Jest to nie lada osiągnięcie, gdyż komisja przyznaje nagrody spośród kilkuset prac.

 

 

 

W tym miesiącu mieliśmy jeszcze wiele innych nie mniej ważnych osiągnięć, a mianowicie”:
II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „ Silesius Opolensis”– Wiktor, Finalista – Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Literacki „Zwierzak”i- w kategorii literackiej Piotr, Finalista- Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Literacki „Zwierzak”- Zwierzaki- w kategorii plastycznej Wiktor, II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ Pracowite pszczoły dają miód, który potem szlachci pańskie stoły” – Wiktor oraz w Miejskiech Konkursach: Wyróżnienie – „ Kaligrafek” – Madzia
II miejsce „ Origami” – Patrycja

Przeżyliśmy niesamowite chwile w Regionalnym Centrum Rozwoju i Nauki, gdzie mogliśmy doświadczać niezwykłych eksperymentów i ćwiczeń. Nie wiedzieliśmy co najbardziej nam się podoba, więc próbowaliśmy wszystkiego. Dostaliśmy też tam drugie śniadanie i obiad – bardzo nam smakowało!!! Dobrze, że w najbliższą sobotę była „Noc Kultury”, bo postanowiliśmy tam wrócić razem z naszymi Rodzicami.

 

 

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zorganizowany był festyn. Było mnóstwo atrakcji: Skoki na bandżi, trampolina, dmuchana zjeżdżalnie, cymbergaj- oczywiście wszystko za darmo!!! Były też pokazy szermierki, tańce, mażoretki, tresura psów. Każdy mógł zakupić sobie ciasto upieczone przez nasze mamy oraz zjeść kiełbaskę i sałatkę, gdy zgłodnieje. Każdy mógł znaleźć to co lubi, a nawet zrobić sobie malunek na twarzy – oczywiście specjalnymi farbami. Zabawa była wyborna!!!

W naszej sali gimnastycznej odbył się pokaz Bractwa Rycerskiego, na którym dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy. Poznaliśmy też zwyczaje i tradycje rycerskie oraz widzieliśmy jak kiedyś walczono.

 

 

 

Innym razem w tej samej Sali braliśmy udział w nauce tańca nowoczesnego, to było naprawdę bardzo ekscytujące. Każdy z nas starał się jak potrafił, żeby pokazać się z dobrej strony. Zabawa była nieziemska!!

 

 

 

Wybraliśmy się także na wycieczkę do Brynicy przez Kup. Zwiedzaliśmy Nadleśnictwo- to było bardzo pouczające, bo My bardzo kochamy przyrodę. Potem pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie obserwowaliśmy zwierzęta żyjące tam. Największą atrakcją była jazda konno – to były niezapomniane chwile. Potem oczywiście był czas na zabawę i jedzenie. Wróciliśmy bardzo poekscytowani i szczęśliwi.

 

 

Teraz już cieszymy się na wakacje, na których odpoczniemy i pewnie zatęsknimy za naszymi koleżankami i kolegami. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!!!