Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

XIV Międzyszkolny Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej poświęcony obchodom roku Alfonsa Zgrzebnioka w 80. rocznicę śmierci odbył się w Muzeum Śląska Opolskiego dnia 14 listopada. Naszą szkołę reprezentowali Jadwiga Wolny i Maksym Jędrocha.

Uczestnikami konkursu było dwudziestu pięciu uczniów z dwunastu szkół podstawowych Opola i jednej z Brynicy. Recytację oceniało jury w składzie: dyrektor MŚO p. Urszula Zajączkowska, nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu i nauczyciele opiekunowie. Podobnie jak i w poprzednich latach poziom recytacji, interpretacja i oryginalność tekstów był bardzo wysoki.

Najwyżej oceniona została recytacja Jadwigi Wolny, uczennicy klasy 5b z naszej szkoły, drugie miejsce zajęła Natalia Klamut z PSP nr 15, trzecie miejsce Kacper Lubiewski z PSP nr 20. Kolejne miejsce zajął Konrad Chojecki ze szkoły w Brynicy, który wyrecytował wiersz swojego autorstwa „Biały orzeł”.

Konkurs prowadzili Ewa Sadlo i Michał Branicki, patriotyczne pieśni zaprezentował zespół wokalny „Dylemat” a na harfie zagrała Michalina Pietras.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte
ul. Reymonta 43

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.