Klasa II A Witamy wszystkich i z przyjemnością się przedstawiamy. Od września jesteśmy uczniami klasy II A. Spotkaliśmy się w nowym budynku szkoły, bardzo nam się tu podoba. Naszą wychowawczynią jest pani Sonia Dzięciołowska.

Podczas  realizacji tematów o zdrowiu robiliśmy w klasie kanapki. Przynieśliśmy produkty pieczywo z pełnego ziarna, warzywka i wędlinę oraz jajka. To sami przygotowaliśmy było bardzo smaczne.

Rozpoczęliśmy wspłópracę z przedszkolem 42. Na moment przedszkolaki stały się super uczniami. Siedzeli w ławkach i odpowadali na pytania, rozwiazywali zagadki i wykonali papierowego jeżyka.

Chodzimy na basen. Pan Instruktor uczy nas prawidłowych zachwań w wodzie. Dba o nasze bezpieczeństwo i nikt się już nie boi wody.

Przed świętami  robiliśmy  pachnące dekoracje z pomarańczy i goździków.  Aromat  pomarańczy  unosił się po  całej szkole. Wigilia klasowa.

Z  początkiem  stycznia  poszliśmy nad kanał, w okolice  Grabówki  aby  dokarmiać   ptaki  na rzece.

W maju wybraliśmy się z całą klasą na wycieczkę do Toszka. Zwiedzaliśmy ruiny zamku, poznaliśmy legendę o Złotej Kaczce. W ruinach zamku spotkaliśmy Białą Damę. Było wiele radości i krzyku na widok zjawy. Czas szybko płynął podczas gier i zabaw na dziedzińcu zamku. Wycieczka była udana!!!

13 czerwca 2013r. byliśmy z klasą na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Brynicy. Braliśmy udział w wyścigach rzędów oraz rzucaliśmy do celu podkowami. Jeździliśmy konno i bryczką. Piekliśmy pyszne kiełbaski na ognisku. Odwiedziliśmy również Izbę Leśną w Kup. Pan nadleśniczy pięknie opowiadał o roślinach i zwierzętach zamieszkujących lasy. Bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas i chcielibyśmy tam wrócić.