Klasa I A Nasz klasa co dwa tygodnie bierze udział w zajęciach teatralno plastycznych w MDK-u. Podczas tych zajęć bawimy się, uczymy się tekstów i wykonujemy ciekawe prace plastyczne. Uczestniczymy także w warsztatach filmowych. Odwiedziliśmy Teatr Lalki i Aktora, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. ”O czym szumią wierzby, bitwa o ropuszy dwór”.

We wrześniu odwiedziliśmy siedzibę Straży Miejskiej celem spotkania z tamtejszym pracownikiem. Pani opowiadała nam, o bezpiecznej drodze do szkoły. Dzieci z naszej klasy wypowiadały się na temat swojej drogi do szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.

Uczniowie naszej klasy uczestniczą w zajęciach na basenie, gdzie ćwiczymy pod okiem pana Rafała Krzyształowicza. Na razie oswajamy się z wodą i próbujemy wykonywać ćwiczenia, które pozwolą nam nauczyć się w przyszłości pływać.

Świetnie bawiliśmy się podczas imprezy z okazji Halloween. Dzieci pomysłowo się przebrały i przygotowały ozdobne dynie.

W listopadzie w szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Świetnie bawiliśmy się przy muzyce i braliśmy udział w konkursach i wróżbach.

W naszej klasie przed świętami Bożego Narodzenia urządziliśmy wigilię. Wtedy składaliśmy sobie życzenia świąteczne, dzieliliśmy się opłatkiem i wspólnie kolędowaliśmy.

W styczniu byliśmy w Teatrze Lalki i Aktora na wspaniałym przedstawieniu pt. "Psia kość" podczas którego wszyscy się świetnie bawiliśmy.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprosiliśmy nasze kochane babunie i dziadziusiów na przedstawienie, które przygotowaliśmy dla nich. Wszystkim bardzo się podobało. Ugościliśmy naszych gości słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Przed feriami zimowymi wspólnie bawiliśmy się na balu przebierańców, który odbył się w naszej sali gimnastycznej. Wszystkie klasy prezentowały swoje stroje, bawiliśmy się przy muzyce.

Nasza klasa przygotowała przedstawienie dla babci i dziadka z okazji ich styczniowego święta. Dziadkowie obejrzeli nasz występ i nagrodzili go dużymi brawami, a potem wspólnie biesiadowaliśmy przy słodkościach przygotowanych przez Nasze mamusie i tatusiów.

Zostaliśmy przeszkoleni przez ratownika medycznego w zakresie udzielania pierwszej pomocy

Byliśmy w Teatrze im. Jana Kochanowskiego na sztuce „Królowa Śniegu”. Przed spektaklem braliśmy udział w warsztatach plastycznych.

W czerwcu pojechaliśmy na do Załęcza Wielkiego, na „zieloną szkołę”. Uczestniczyliśmy tam w wielu ciekawych zajęciach plastycznych, astronomicznych, ekologicznych. Korzystaliśmy także z atrakcji przygotowanych w ramach imprezy z okazji Dnia Dziecka.

Braliśmy udział w pokazach rycerskich.

W naszej szkole odbył się festyn. Było mnóstwo atrakcji dla dzieci, z których każdy uczeń mógł skorzystać. Wspaniale się bawiliśmy na dmuchanych zjeżdżalniach, trampolinach, rywalizowaliśmy w rozgrywkach sportowych. Można było również obejrzeć tresurę psów i pokaz capoeiry.

Obejrzeliśmy wystawę prac Krzysztofa Bednarskiego „Egzorcyzmy” w Galerii Współczesnej, po czym wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych.

W ramach projektu edukacyjnego „Teatralne ABC” przygotowaliśmy spektakl pt. „Ćwierćlandia”, który zaprezentowaliśmy Naszym rodzicom w sali teatralnej MDK.

Byliśmy w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej na koncercie Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej w Krapowicach. Po wysłuchaniu koncertu zjedliśmy pyszne lody.