Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka
zaprasza uczniów do udziału w konkursach:

• Konkurs plastyczny dla uczniów klas I–III

• Konkurs literacki dla uczniów klas IV–VII

Konkurs plastyczny dla uczniów klas I–III:

Konkurs dla uczniów klas I–III na pracę plastyczną pt. „Moje spotkanie z bajkowym bohaterem”.

Cele konkursu:

• Zapoznanie się z tekstem wybranej bajki lub baśni.
  • Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci.
  • Uczenie umiejętności przekładu słowa czytanego na obraz.
  • Wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.

Zasady konkursu:

1. Technika pracy: dowolna forma płaska (np. kredki, pastele, farby plakatowe, akwarele, wyklejanka, wydzieranka, colage).
  2. Format: A4.
  3. Praca powinna zawierać na odwrocie dane uczestnika konkursu (imię, nazwisko, klasa).
  4. Termin składania prac: do 20 listopada 2017 r.
  5. Miejsce składania prac: Biblioteka Szkolna.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu: 27 listopada 2017 r.

Konkurs literacki dla uczniów klas IV–VII:

Konkurs literacki dla uczniów klas IV–VII pt. „Moja propozycja książki do kanonu lektur szkolnych”.

Cele konkursu:

• Rozwijanie umiejętności literackich.
  • Podkreślanie umiejętności krytycznego i wybiórczego odbioru dzieł literackich.
  • Uczenie sztuki argumentacji i obrony swojego zdania.

Zasady konkursu:

1. Prezentacja polecanej propozycji książki i uzasadnienie wyboru powinno zajmować minimum 1stronę A4 maszynopisu.
  2. Praca konkursowa powinna być pracą samodzielną, niekopiowaną i wcześniej niepublikowaną.
  3. Praca powinna zawierać dane kontaktowe uczestnika konkursu: imię, nazwisko, klasa.
  4. Termin składania prac: do 20 listopada 2017 r.
  5. Miejsce składania prac: Biblioteka Szkolna.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu: 27 listopada 2017 r.