Świetlica czynna jest od godziny 6.00 do godziny 17.00.

Dzieci są odbierane przez rodziców, opiekunów lub inne osoby na podstawie upoważnień od rodziców. Niektóre dzieci wychodzą samodzielnie za zgodą rodziców.

Numer telefonu: 77 454 28 89 wew. 102.
Pod tym numerem mogą Państwo zostawić informacje na temat dziecka, jego stanu zdrowia i nieobecności, a także uzyskać wszelkie potrzebne informacje.

Aby stworzyć właściwą atmosferę stosujemy różnorodne
zajęcia mające za zadanie:

• Rozwijanie zdolności manualnych.
  • Ćwiczenie umiejętność samodzielnego czytania i słuchania tekstu czytanego.
  • Kształcenie umiejętności: wypowiadania się na dowolny i zadany temat, formułowania pytań i odpowiedzi na nie.
  • Kształtowanie umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.
  • Ćwiczenie umiejętności zapamiętywania fragmentów tekstu.
  • Wyzwalanie ekspresji twórczej.
  • Kształtowanie ekspresji ruchowej.
  • Relaksację i wyciszanie.

Tygodniowy rozkład zajęć w świetlicy

6.00 – 7.30

• Zbiórka dzieci, sprawdzenie obecności, wspólne śniadanie. Przygotowanie do zajęć.

7.30 – 8.30

• Swobodne rozmowy z dziećmi na dowolne tematy. Gry i zabawy stolikowe: puzzle, klocki, gry planszowe.

8.30 – 9.30

• Pogadanka na temat tygodnia, zajęcia kierowane przez nauczycieli (zajęcia plastyczne, techniczne lub ruchowe).

9.30 – 10.30

• Uczniowie przebywają na lekcjach.

10.30 – 11.30

• Uczniowie przebywają na lekcjach.

11.30 – 12.30

• Odpoczynek po lekcjach, czas na rozmowy i zabawy własne.

12.30 – 13.30

• Pora obiadowa. Czuwanie nad bezpieczeństwem w stołówce szkolnej. Zajęcia relaksacyjne, czytanie książek dla dzieci, odpoczynek po obiedzie.

13.30 – 14.30

• Pogadanka na temat tygodnia, omówienie zajęć, prace zgodne z harmonogramem (plastyczne, muzyczne, ruchowe, techniczne).

14.30 – 15.30

• Omówienie zajęć i swobodne wypowiedzi dzieci. Gry podnoszące energię grupy, zabawy ruchowe i muzyczne.

15.30 – 16.30

• Zajęcia według zainteresowań: klocki, puzzle, kolorowanki, zajęcia manualne (plastelina, wycinanki, wydzieranki).

16.30 – 17.00

• Pomoc przy odrabianiu zadań i prac domowych dzieci (dla chętnych). Sprzątanie sali po zajęciach.
  • Tygodniowa tematyka zajęć może zostać zmieniona w zależności od potrzeb
    i możliwości uczniów.

Zajęcia tematyczne organizowane w świetlicy szkolnej w roku 2017/2018:

Wszystkie zajęcia: pogadanki, plastyczne, techniczne, ruchowe, czytelnicze, muzyczne i rekreacyjne będą dotyczyły tematu tygodnia. Jednocześnie nauczyciele świetlicy będą wplatali w zajęcia tematyczne, różnego rodzaju zajęcia, dotyczące innowacji poszczególnych nauczycieli: zajęcia origami, zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe, gry i zabawy, zajęcia przyrodnicze, zajęcia informatyczne, zajęcia polonistyczne, zajęcia matematyczne, zajęcia logopedyczne, zajęcia językowe, zajęcia kształtujące odpowiednie postawy społeczne, zajęcia przeciwdziałające zachowaniom agresywnym w świetlicy, Klub Małego Podróżnika, kółko hafciarskie, szachy.

W ramach zajęć świetlicowych ogłosiliśmy
i przeprowadziliśmy konkurs plastyczny
„Pocztówka z wakacji”. Pierwsze miejsce zajęła Hania Ragan z klasy 1b, wykonując przepiękną pracę, drugie miejsce zajęła Karolina Gawdyn z klasy 1b, trzecie miejsce natomiast zdobyła Barbara Kuśmińska z klasy 2a.

Nasi mali konstruktorzy,
którzy z klocków potrafią zrobić prawdziwe cuda:).

Robimy już jesienne dekoracje.
Tym razem muchomorki:).

26 września zorganizowaliśmy wyjście do Manufaktury Słodkości ,,BONOMINKI”. Warsztaty obejmowały pokaz ręcznego robienia słodyczy oraz zrobienie własnego lizaka przez każdego z uczestników. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

W październiku zorganizowaliśmy wyjście do kina na film przygodowy ,,Tarapaty”, który przedstawił nam historię o przyjaźni głównych bohaterów oraz poszukiwaniu skarbu.

Na początku października ogłosiliśmy konkurs techniczny pt. ,,Jesienna kompozycja”. Dzieci przygotowały przepiękne makiety, spośród których wybraliśmy najciekawsze. Pierwsze miejsce zajęła Lena Wantoch-Rekowska oraz Karolina Gawdyn z klasy 1b, drugie miejsce zajął Borys Rosiek z klasy 1a, natomiast trzecie miejsce zdobył Bartłomiej Gawdyn z klasy 3a.

Ruszamy z halloweenowymi dekoracjami :). W roli głównej oczywiście dynie.

30 października w ramach zajęć świetlicowych odbyły się halloweenowe warsztaty mydlarskie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Każdy uczestnik mógł skomponować swoje własne mydełko (dobrać kolor, zapach, dodatki), które zabrał ze sobą do domu.