Opole Śpiewa już 800 lat
We wtorek 30 maja 2017 roku w auli PSP nr 5 w Opolu odbyły się warsztaty wokalne zorganizowane dla uczniów opolskich szkół przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chórów Szkolnych Opolszczyzny „Opolszczyzna śpiewa”. Zajęcia prowadzili: p. Andrzej Skiba – wokalista, trener emisji głosu, aktor, reżyser teatralny, wykładowca PSEG na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz p. Anna Płaczek – wokalistka, solistka zespołów pieśni i tańca „Śląsk” i „Mazowsze”.

Oprócz profesjonalnego podszkolenia głosu, udoskonalenia warsztatu śpiewaka, poznania melodii ludowych i najnowszych przebojów (syn p. Andrzeja a uczeń naszej szkoły - Jędrzej Skiba skomponował nagrodzoną piosenkę na 800 – lecie Opola, jest szansa, że ją zaśpiewamy na koncercie 13 czerwca 2017r.) warsztaty były dobrą zabawą, relaksem i odstresowaniem od codziennych zajęć szkolnych. Ćwiczyliśmy w dwóch grupach – młodsi z p. A. Skibą, starsi z p. A. Płaczek. Po wyczerpującym treningu głosu uzupełnialiśmy energię pysznymi cukierkami zafundowanymi przez Stowarzyszenie.

Skład grupy:
1. Nadia Bielamowicz  klasa IIa