Kwiecień był miesiącem, w którym nasi mali szczypiorniści, osiągali ogromne sukcesy zarówno w Opolu, na terenie naszego województwa, jak również poza nim. Wielkie gratulacje należą się chłopcom z rocznika 2006. Nasi najmłodsi szczypiorniści awansowali bowiem do Finału Mini Handball Ligii organizowanego przez klub sportowy ORZEŁ OPOLE, oraz zajęli II miejsce w Turnieju Mini Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora organizowanym przez SP nr 4 w Ziębicach, w województwie dolnośląskim. Ważną informacją jest również fakt, iż w szeregach uczniów naszej szkoły posiadamy już mistrzów województwa. Są to: Przemysław Stachera klasa VI B, Andrzej Matysiak VI A, Andrzej Molewko VI A, Damian Górniak VI A, oraz Paweł Gałwa z klasy Va  GRATULUJEMY!!!

 

 

AWANS DO FINAŁU MINI HANDBALL LIGI.
Chłopcy z rocznika 2006, podczas Turnieju Mini Handball Ligi, awansowali do Wielkiego Finału. Podczas rozgrywek, które odbywały się kolejno 5 marca , 9 kwietnia oraz 23 kwietnia, nasi uczniowie rozegrali 8 meczy, zajmując przy tym zaszczytne II miejsce w swojej grupie. Dzięki temu, już 11 czerwca na hali Gwardia przy ul. Kowalskiej 2 w Opolu, będą mieli okazję rywalizować w Wielkim Finale o najwyższe miejsca w turnieju. Zapraszamy do śledzenia poczynań naszych młodych szczypiornistów na stronie www.orzelopole.pl w zakładce MINI  HANDBALL LIGA 2017.

 

Szkołę reprezentowali:
1.Mateusz Czyż IVB
2.Gracjan Gospodaryszyn IVB
3.Wojnar Bartosz IVB
4.Łukasz Misiak IVB
5.Patryk Pawelec IVA
6.Kamil Demel IVA
7.Bartosz Chwojnicki IVA
8.Nico Matysiak IIIC
9.Karol Sobkowicz IVB
opiekun: Bogumił Baran


II MIEJSCE W TURNIEJU O PUCHAR DYREKTORA PS NR 4 W ZIĘBICACH.
Nasza szkoła startowała również w Mini Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora SP nr 4 w Ziębicach, skąd wróciła z II miejscem!
W pierwszym meczu, po bardzo dobrym otwarciu spotkania z SP nr 2 Ziębice, wygraliśmy 10:4. W drugim pojedynku, po słabym początku, nie zdołaliśmy dogonić ekipy z Grodkowa. Pomimo rozegrania świetnej drugiej połowy, którą wygraliśmy jedną bramką - wynik końcowy należał do naszych przeciwników, którzy triumfowali wynikiem 8-12.
Okazja do rewanżu nadarzy się całkiem niedługo, bo już podczas finałowego turnieju Mini Handball Ligi, podczas którego obie ekipy zagrają przeciwko sobie w starciu półfinałowym. Dzięki utrzymaniu koncentracji oraz wyciągnięciu wniosków z porażki, wygraliśmy kolejne dwa spotkania - z gospodarzami SP nr 4 Ziębice 11:5 oraz z drużyną z Wrocławia 11:8. Serdeczne gratulujemy całej ekipie Orła Opole, jak również chłopcom reprezentującym PSP nr 1 w Opolu i dziękujemy za ambicję, wolę walki oraz zaangażowanie na boisku!

Wyniki naszych spotkań:
PSP 1 Opole – SP 2 Ziębice 10:4
PSP 1 Opole – PSP 3 Grodków 8:12
PSP 1 Opole – SP 4 Ziębice 11:5
PSP 1 Opole – PSP nr 76 Wrocław 11:8.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. PSP nr 3 Grodków
2. PSP nr 1 Opole
3. SP 2 Ziębice
4. SP 4 Ziębice
5. PSP nr 76 Wrocław