KONCERT W KOLE KOLĘDUJMY
Jak co roku opolskie Stowarzyszenie Chóralne Opolszczyzna Śpiewa zorganizowało wspólne kolędowanie chórów działających w szkołach i instytucjach województwa opolskiego. Koncert odbył się w sobotę 14.01.2017 o 15.00 w opolskiej Katedrze. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Biskup Diecezji Opolskiej i Opolski Kurator Oświaty. Przy katedralnym ołtarzu oprócz chórzystów pojawili się instrumentaliści: skrzypce, wiolonczela, flety i dzwonki chromatyczne. O oprawę muzyczną – organy zadbali: p.Cezary Cesarz p.Aldona Król i p.Anna Dul.

Naszą szkołę reprezentował chór pod kierownictwem p. Urszuli Bartczak w składzie:
Barbara Kuśmińska kl.I b
Julia Broda kl. II a
Anna Świst kl. III b
Ewa Dudzińska kl. III b
Natalia Nowosielecka kl. IV a
Oliwia Grudzińska kl. IV a
Zofia Heleniak kl. IV a
Maria Pondo kl.IV b
Aleksandra Mazurek kl. VI b

oraz uczniowie grający na fletach prostych:
Nataniel Passoń kl. III b
Szymon Bartczak kl. III b
Paweł Trześniewski kl. V a
Aleksander Wilkaniec kl. V a
Marta Łuszczyńska kl. V a
Sonia Kucharska kl. V a
Ksenia Matysiak kl. V a
Ryszard Sięka kl. V b

W ich wykonaniu publiczność usłyszała kolędę Lulajże Jezuniu. Chociaż w Katedrze nie było najcieplej to występ został gorąco przyjęty przez publiczność. Chętni mogli wspomóc finansowo remont prowadzony od zeszłego roku. Wszystkim występującym oraz ich rodzicom, bez których wsparcia każda działalność byłaby skazana na fiasko – serdeczne podziękowania!