W dniach od 31 maja do  3 czerwca 2017 roku odbywało się w Myślenicach XXXIV Ogólnopolskie Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte. Wzięło w nim udział dwadzieścia siedem  szkół oraz delegacja naszej szkoły w składzie: Katarzyna Chrobak, Ewa Sadlo, Michał Branicki pod opieką pani Katarzyny Trojanowskiej. W ramach sympozjum zorganizowano konkurs plastyczny i polonistyczny „Ty to masz szczęście, że w tym momencie, żyć Ci przyszło w kraju nad Wisłą”. W części oficjalnej spotkania podano jego wyniki, mogliśmy też posłuchać wykładu pana doktora Andrzeja Drzycimskiego – znawcy w temacie obrony Westerplatte oraz zobaczyć program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach- organizatora sympozjum. Uczniowie wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez pracowników naukowych IPN-u oraz w grze miejskiej zorganizowanej przez miłośników historii z Myślenic. Zwiedziliśmy też Muzeum Karola Wojtyły w Wadowicach. Spotkanie to posłużyło w wymianie doświadczeń w pracy nad patronem szkoły oraz  w zawarciu przyjacielskich więzi młodzieży i pedagogów z całej Polski.