Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

KOŁO HAFCIARSKIE

W ramach zajęć świetlicowych działa kółko hafciarskie skupiające dzieci z klas II i III. We wtorkowe popołudnia uczestnicy  poznają  tajniki  haftu krzyżykowego. Efekty działalności kółka w pierwszym semestrze zaprezentowaliśmy  w formie wystawy.

Jesteśmy najmłodszym kołem zainteresowań w naszej szkole, rozpoczęliśmy działalność w styczniu 2016 roku. Spotykamy się w każdy czwartek po lekcjach, o godzinie 14:30 w sali 16. Uczymy się techniki haftu krzyżykowego gawędząc sobie w miłej atmosferze.

Doskonaląc swoje umiejętności w zakresie haftu rozwijamy jednocześnie:
• sprawność manualną
• koordynację wzrokowo – ruchową
• orientację przestrzenną (prawa, lewa, nad, pod)
• koncentrację uwagi
• dokładność
• twórcze myślenie
• poczucie estetyki

Grono „hafciarek” i „hafciarzy” cały czas się powiększa. Zapraszamy chętnych uczniów z klas II i III !

W ciągu ostatnich czterech miesięcy poznawaliśmy tajniki haftu krzyżykowego i doskonaliliśmy nasze umiejętności w posługiwaniu się igłą. Powstały nasze pierwsze hafciki. Bardzo się staraliśmy i jesteśmy z nich naprawdę dumni! Chcąc podsumować dotychczasową działalność naszego kółka zorganizowaliśmy wystawę naszych prac.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.