X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik"
Już po raz dziesiąty uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych organizowanym przez Fundację Akademią Młodych Odkrywców w Krakowie. Konkurs odbywa się pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach przygotowań uczniowie musieli wykonać na zajęciach Klubu Odkrywców Przyrody lub w domu doświadczenia opracowane przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.
Konkurs odbył się 14 marca 2017r. i przez dwa miesiące 76 uczniów naszej szkoły z niecierpliwością oczekiwało na wyniki.

Uczniowie, którzy  zdobyli w konkursie wyróżnienie oraz nagrody:
Mateusz Sadowski kl. I b - nagroda
Kacper Romaniak kl. II d- nagroda główna
Paulina Wrońska kl. II d- nagroda
Weronika Bienias kl. III a- wyróżnienie
Alicja Zyskowska kl. III c- wyróżnienie
Julia Kłak              kl. III d- wyróżnienie
Olaf Makar          kl. III d- wyróżnienie
Alicja Pieniążek    kl. III d-  wyróżnienie
Kinga Wiesner      kl. III d- wyróżnienie
Jadwiga Wolny     kl. IV b - wyróżnienie
Jan Siuta               kl. V a - wyróżnienie
Mateusz Kowalowicz kl. VIc- wyróżnienie
Gratulujemy!