Nasi uczniowie Wicemistrzami Europy
Drużyna Odyseuszy w składzie Sonia Kucharska, Amelia Lizoń,  Joanna Nowak, Patrycja Pelon, Helena Szweda, Julia Wojdyła na 25 Eurofestiwalu Odysei Umysłu na Białorusi odniosła ogromny sukces zdobywając tytuł wicemistrzów Europy. W drużynowym Miksie z Rosją i Stanami Zjednoczonymi, rozwiązały problem festiwalowy, którego treść otrzymały na miejscu. Pokonując bariery językowe,  dzieci zapoznały się nawzajem z bajkami ze swoich krajów i „połączyły umysły” po to by stworzyć swoją własną oryginalną międzynarodową baśń. Festiwal Europejski odbywał się od 23 do 28 kwietnia  w Młodzieżowym Ośrodku Zubronok nad malowniczym jeziorem Narocz.

 

 

Młodzi uczestnicy z 11 krajów całego świata z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Kazachstanu, Mołdawii, Indii, Rumunii, Białorusi, Szwajcarii prezentowali rozwiązanie swojego problemu długoterminowego: „ Od czasu do czasu Omer” ( nasza drużyna zajęła III miejsce), rozwiązywali problemy spontaniczne, poznawali kulturę innych narodów a także wspaniale się bawili. Bardzo dziękujemy naszym sponsorom dzięki, którym mogliśmy pojechać i godnie reprezentować naszą szkołę, miasto i Polskę.

 

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
W miniony weekend 1-2 kwietnia 2017r. odbył się 26 Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu w Gdyni. Odyseusze: Sonia Kucharska, Amelia Lizoń, Oliwia Michalska, Patrycja Pelon, Helena Szweda, Joanna Nowak, Julia Wojdyła trenowani przez panią Iwonę Szewczyk wystąpili w kolejnym etapie konkursu. Prezentując rozwiązanie problemu długoterminowego pt. „Od czasu do czasu Omer”. Wykazali się dużą kreatywnością rozwiązując problem spontaniczny. Odyseusze zostali Laureatami II stopnia i będą reprezentować Polskę, a przede wszystkim Opole i opolską Jedynkę na Eurofestiwalu Odysei Umysłu, który odbędzie się w dniach 23-28 kwietnia  na Białorusi. Gratulujemy!. Dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Ziembik, oraz Rodzicom za finansowe wsparcie. Jesteśmy wdzięczni  naszym nauczycielom, za wyrozumiałość podczas  przygotowań do konkursu, za  wsparcie: ciasta, gadżety na kiermasz, na którym udało nam się zebrać 1001 zł. Teraz przed nami „krótkoterminowy problem spontaniczny” poszukiwanie sponsorów na wyjazd na Białoruś. Jeżeli możesz nas wesprzeć prosimy o kontakt telefoniczny:774542889

 

 

Odyseja Umysłu 2017 - Sukces naszych uczniów.
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskiego Odysei Umysłu, który odbędzie się w dniach 1 – 2 kwietnia w Gdyni. W sobotę 3 marca na Eliminacjach Regionalnych we Wrocławiu, drużyna Odyseuszy w składzie: Joanna Nowak, Helena Szweda, Patrycja Pelon, Julia Wojdyła, Oliwia Michalska, Sonia Kucharska, Amelia Lizoń przedstawiła rozwiązanie problemu długoterminowego „Od czasu do czasu Omer”, uzyskała wysokie noty i zajęła II miejsce. Na konkursie naszą szkołą reprezentowali również  uczniowie klasy IVa „ Kreatywne Jedyneczki” (Barbara Czerwiak, Pola Plamitzer, Natalia Nowosielecka, Oliwia Grudzińska, Zofia Heleniak, Kamil Demel, Mateusz kostur, Olgierd  Grabowicz), którzy  przygotowali  rozwiązanie problemu pozakonkursowego „Debeściacka przeprowadzka”. Drużyny wykazały się kreatywnością, perfekcyjną współpracą oraz ogromnym zaangażowaniem. Trenerem drużyn jest p. Iwona Szewczyk. Gratulujemy uczniom i trenerowi. Teraz przed nami „krótkoterminowy problem spontaniczny” – poszukiwanie sponsorów na wyjazd do Gdyni. Jeżeli możesz nas wesprzeć prosimy o kontakt telefoniczny:77 4542889