Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

KLASA 1A Jesteśmy w klasie I a. Bardzo podoba nam się w szkole. Chodzimy na różne ciekawe zajęcia, na basen. Staramy bawić się zgodnie i pilnie się uczyć. Raz w tygodniu uczęszczamy na zajęcia na basenie. Pan instruktor uczy nas pływać strzałką i delfinem. Jest bardzo wesoło. Robimy postępy i mamy nadzieję że w przyszłym roku będziemy już pływać na dużym basenie.

Uczestniczyliśmy w zajęciach w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Techniki.
Zajęcia były niezmiernie ciekawe. Poznaliśmy ciało człowieka, świat instrumentów muzycznych, pracę robotów.

l

W Miejskiej Bibliotece Publicznej wzięliśmy udział w lekcji „ Historia komiksu: Poznaliśmy komiksy od najstarszego do współczesnego. Wykonaliśmy też pracę plastyczną – komiks.

W MDK uczestniczyliśmy w wesołej zabawie andrzejkowej. Były wróżby, zabawy, konkursy i zabawa przy muzyce.

Uczestniczyliśmy w zajęciach w Bibliotece Miejskiej na temat dziecięcej literatury. Przypominamy sobie o znanych i mniej znanych bohaterach naszych bajek. Przygotowaliśmy też prace plastyczne.

Co miesiąc chodzimy do MDK na warsztaty filmowe. Oglądamy ciekawe filmy z różnych stron świata. Poznajemy kulturę i zwyczaje innych narodów.

W Centrum Nauk Przyrodniczych uczestniczyliśmy w zajęciach „Butelkowe gamy” , „Pływa czy tonie”. Słuchaliśmy brzmienia szklanych butelek wypełnionych wodą i zagraliśmy melodię. Na zajęciach z fizyki zrobiliśmy z plasteliny, spinaczy i słomek pływaczki, które unosiły się na wodzie.

Zostaliśmy zaproszeni do  Przedszkola nr 25 na zajęcia, na których wraz z przedszkolakami wykonaliśmy piękne karty świąteczne które były wspaniałym prezentem dla rodziców. Wysłuchaliśmy piosenek wykonanych przez maluchy.

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia na, których dowiedzieliśmy się w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy.  Mogliśmy poćwiczyć na specjalnych manekinach.

Braliśmy udział w zajęciach w Filharmonii Opolskiej w ramach projektu organizowanego przez RCRE. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne techniką painting, braliśmy udział w zajęciach z rytmiki, logicznego myślenia i uczestniczyliśmy w koncercie na którym mieliśmy okazję dyrygować muzykami. Z wielką radością bawiliśmy się na zabawie karnawałowej. Poprzebierani byliśmy w piękne stroje. Tańczyliśmy w rytm znanych przebojów. Było bardzo wesoło.

Nasza klasa zdobyła I miejsce  okazji dnia św. Patryka za najbardziej zieloną klasę.

Na zaproszenie rodziców naszej koleżanki Zosi byliśmy u niej na ognisku. Piekliśmy kiełbaski , bawiliśmy się na placyku zabaw. Wszystkim dopisywały humory. Pogoda również była doskonała

W ramach projektu „ Zegary i zegarki” poznaliśmy rodzaje zegarów , mechanizm ich działania. Szukaliśmy różnych zegarów będąc na spacerze po mieście. Z różnych materiałów wykonaliśmy zegary i dokonywaliśmy obliczeń zegarowych.

Nasza klasa była w Karpaczu, na zielonej szkole. Zwiedziliśmy Park Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach oraz Western City – Miasto Prawdziwych Kowbojów w Ścięgnach koło Karpacza to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie jeleniogórskim.
Odwiedziliśmy również Miejskie Muzeum Zabawek, gdzie można podziwiać kolekcję lalek i zabawek z całego świata (ponad 2000 eksponatów), której podstawę stanowi prywatny zbiór Henryka Tomaszewskiego. W planie naszej wycieczki była także średniowieczna drewniana Świątynia Wang, która stanowi największą atrakcję Karpacza. Położona jest w Karpaczu Górnym na wys. 885 m n.p.m. Pojechaliśmy też do Szklarskiej Poręby, do Chaty Walońskiej. Tam dowiedzieliśmy się, iż Walończycy byli wyśmienitymi znawcami w dziele wydobywania cennych minerałów oraz kamieni szlachetnych. Do dziś podtrzymywane są tradycje przez Sudeckie Bractwo Walońskie istniejące od 1999 r. Położona jest na obszarze dawnej osady leśnej przy czarnym szlaku tzw. Czeskiej Ścieżce. Mieliśmy okazję spotkać Wielkiego Mistrza Sudeckiego Bractwa Walońskiego oraz Walończyków w ich tradycyjnych strojach, poznać ich historie, legendy, a także zdobyć pierwszy stopień wtajemniczenia walońskiego. Podczas pobytu w Szklarskiej Porębie zwiedziliśmy Muzeum Szkła Kryształowego. W ostatnim dniu byliśmy w Cyrklandzie, gdzie obejrzeliśmy program artystyczny, wzięliśmy udział w warsztatach sztuki cyrkowej.

Nasza klasa gościła dzieci z przedszkola. Na pierwszych zajęciach wykonaliśmy  biedronki  i rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny na podstawie prezentacji multimedialnej. W czasie drugiego pobytu dzieci w naszej klasie wykonaliśmy dla nich piosenki .Występ  wokalny miała również nasza koleżanka Pola. Przedszkolaki także pochwaliły się umiejętnościami  muzycznymi.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.