Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Nasza szkoła jest najlepsza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Klasa 1B WITAMY W SZKOLE! Jesteśmy już uczniami. W czasie uroczystego rozpoczęcia naszego pierwszego roku szkolnego   poznaliśmy naszą  nową szkołę,  panią wychowawczynię ,p. Sylwię Chudalla oraz nowych kolegów. Po  niewielkich roszadach jest nas w klasie 24-13 chłopców i 11 dziewczynek.  W szkole jest super-bardzo  nam się podoba nowa rola „tropicieli wiedzy”.

 

 

Mamy wiele ciekawych zajęć. Co tydzień chodzimy na zajęcia pływackie, które sprawiają nam  wiele radości. Pod okiem instruktora bawimy się w wodzie, ćwiczymy pływanie strzałką oraz na grzbiecie. Z tygodnia na tydzień robimy coraz większe postępy.

 

 

 

 

Regularnie uczęszczamy też na zajęcia teatralno – muzyczno-plastyczne do MDK, podczas których  powoli przygotowujemy się do przedstawienia.

 

 

 

 

30 września z okazji Dnia Chłopaka przygotowaliśmy  naszym kolegom miłą niespodziankę. Każdy otrzymał malutki prezent i życzenia od koleżanek oraz naszej pani.

 

 

 

 

Co miesiąc chodzimy do MDK na akademię filmową „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Poznajemy ciekawe fakty dotyczące filmu i  jego twórców. Zawsze jest ciekawa projekcja filmu.

 

 

 

 

Byliśmy  też w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji na niezwykle interesujących zajęciach w ramach projektu „ Fascynujący świat Nauki i Techniki”. Tam  mogliśmy poeksperymentować, by  poznać ciekawostki  naukowe, komputerowe i muzyczne.

 

 

 

 

W naszej szkole mieliśmy możliwość  uczestniczenia w warsztatach,  podczas których robiliśmy zwierzątka z sianka.

  

 

 

 

W listopadzie poszliśmy  do Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie” Psia Kość 2”, które świetną grą aktorów i scenografią bardzo wciągnęło nas w swoją akcję, tym bardziej, że siedzieliśmy tuż przed sceną (co widać na naszych rysunkach)

 

 

 

 

Omawiając  tematykę związaną z teatrem wykonaliśmy wg pomysłu z podręcznika  śliczne kukiełki z drewnianych łyżek i  innych materiałów, które  teraz zdobią naszą klasę.

 

 

 

 

Byliśmy również  w MBP na lekcjach bibliotecznych.  We wrześniu na zajęciach „Jestem Uczniem”, a w grudniu na spotkaniu  o tematyce świątecznej.

 

 

 

 

Nasza klasa  uczestniczyła w szkolnym konkursie na organizowanym z okazji Halloween na najlepiej przebraną klasę oraz na  najładniejszą dynię. Było „strasznie” i wesoło.

 

 

 

 

By utrzymać tradycje związane z „andrzejkami”  uczestniczyliśmy w zabawach, wróżbach i tańcach, które zostały zorganizowane w MDK. Zabawa była świetna.

 

 

 

 

Na Europejski Dzień Języków nasza klasa na przygotowała plakat o Wielkiej Brytanii i  zajęliśmy w tym ogólnoszkolnym konkursie II miejsce wśród klas młodszych!

 

 

 

 

Dzięki naszym rodzicom 6 grudnia był bardzo świątecznym dniem. Każdy otrzymał paczkę „od św. Mikołaja” oraz słodki poczęstunek od Rady Rodziców. W tym dniu też obejrzeliśmy transmisję przedstawienia Internetowego Teatru Szkolnego pt. „ Przygody Lisa Witalisa”.

 

 

 

 

Mieliśmy tez swój wkład w organizowany kiermasz świąteczny, na który wykonaliśmy na lekcjach kartki świąteczne, a nasze mamy upiekły  pyszne ciastka, pierniki oraz wykonały  ozdoby i stroiki . Wszystkim udzielił się świąteczny  klimat.

 

 

 

 

Wraz z klasą I A przygotowaliśmy przedstawienie „To my PIERWSZAKI”, podczas którego zaprezentowaliśmy czego nauczyliśmy się już w szkole- były wiersze, piosenki, zagadki.  Nad wszystkim czuwała dobra i zła wróżka. To przedstawienie  pokazaliśmy naszym rodzicom.

 

 

 

 

W drugiej połowie grudnia wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia „Idą święta”, w czasie których przybliżono nam zwyczaje bożonarodzeniowe opisane w literaturze dziecięcej. Piosenki i zabawy wprowadziły nas w magię tychże świąt.

 

 

 

 

W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia zebraliśmy się przy choince i odświętnie zastawionym stole, by przeżyć naszą pierwszą wigilię klasową. Podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia, wysłuchaliśmy świątecznego opowiadania, śpiewaliśmy kolędy, a następnie z przyjemnością spożyliśmy smakołyki przygotowane przez rodziców. Po obejrzeniu szkolnych jasełek wszyscy życzyliśmy sobie „Wesołych Świąt”.

 

 

 

Zostaliśmy zaproszeni na zajęcia, na których pokazano nam, jak się zachować w sytuacjach, gdy trzeba udzielić pierwszej pomocy. Próbowaliśmy swych sił na manekinach i mamy nadzieję zapamiętać jak najwięcej. To niezwykle cenna i interesująca lekcja. W szkole uczymy się też bardzo praktycznych i niezbędnych umiejętności.

 

 

 

 

W naszej szkole mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie kukiełkowe pt. „Rybak i złota rybka”. Bardzo nam się podobało.

 

 

 

 

 

W ramach projektu organizowanego przez RCRE uczestniczyliśmy w całodziennych zajęciach, które tym razem odbyły się w Filharmonii Opolskiej. Były tam zorganizowane zabawy muzyczne, w czasie których skupiliśmy się na określeniu akcentu i rytmu w muzyce, później przeszliśmy na zajęcia matematyczne, gdzie dowiedzieliśmy się o zastosowaniu tej dziedziny w muzyce. Na zajęciach plastycznych tworzyliśmy krajobrazy techniką painting. Na końcu uczestniczyliśmy w krótkim koncercie, do którego zostaliśmy także aktywnie włączeni poprzez możliwość dyrygowania.

 

 

 

W Centrum Nauk Przyrodniczych braliśmy udział w zajęciach pt. „Butelkowe gamy” oraz „Pływa czy tonie”. Wysłuchiwaliśmy brzmienia, jakie wydają szklane naczynia napełnione wodą, by potem, w rytmie, który nadawała nam pani, próbować zagrać proste melodie. Następnie w pracowni fizyki konstruowaliśmy z rurek, spinaczy i plasteliny malutkie „pływaczki”, tak by pływały na powierzchni wody.

 

 

 

 

Tuż przed feriami zorganizowano dla nas w szkole zabawę karnawałową. Rodzice przygotowali nam fantastyczne stroje naszych ulubionych bohaterów, a Rada Rodziców zorganizowała słodki poczęstunek. Oczywiście bawiliśmy się doskonale.

 

 

 

 

W GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ oglądaliśmy ekspozycję prac współczesnych autorów. Podczas pobytu prowadzący tłumaczył nam, jak należy interpretować te dzieła. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach, gdzie każdy mógł się wcielić w postać narysowanego przez siebie „kowboja”.

 

 

 

 

DZIEŃ KOBIET. 8 marca nie zapomnieliśmy o swoich koleżankach. Wszyscy chłopcy wręczyli przygotowane wcześniej drobne prezenty i… serduszka. Po tak miłym rozpoczęciu dnia wszystkim od razu zrobiło się przyjemniej.

 

 

 

 

Przez kilka kolejnych dni omawialiśmy zagadnienia związane z kosmosem. Poznaliśmy wiele nowych faktów i wyrażeń związanych z tym tematem. Na zakończenie tego kręgu tematycznego wykonaliśmy z różnego rodzaju opakowań kosmiczne pojazdy i rakiety. Z prac zrobiliśmy wystawę w klasie.

 

 

 

 

Podczas projekcji filmu „Przygoda gwiazdki” pogłębiliśmy wiedzę o naszej galaktyce i Układzie Słonecznym. Aby pogłębić naszą wiedzę o gwiazdach i kosmosie, mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach w mobilnym Planetarium, które przyjechało do naszej szkoły.

 

 

 

 

Przez kilka kolejnych tygodni realizowaliśmy projekt pt. „Zegary i zegarki”. W jego trakcie dowiedzieliśmy się jaka funkcję pełnią zegary w naszym życiu, jaka jest jego historia, poznawaliśmy różnego rodzaju czasomierze – zarówno współczesne, jak i używane pierwotnie klepsydry czy zegary słoneczne. Poszliśmy na poszukiwanie zegarów w naszym otoczeniu, odwiedziliśmy także zakład zegarmistrza, który opowiadał jak wygląda mechanizm zegara. Nauczyliśmy się dokonywać prostych obliczeń zegarowych. Na koniec wykonaliśmy zaprojektowane przez siebie zegary i wystawiliśmy je w klasie.

 

 

 

Wiemy, że należy zdrowo się odżywiać i spożywać dużo warzyw i owoców. Aby wszystkich do tego zachęcić, wykonaliśmy smakowite „witaminkowe kompozycje” – inspirowane obrazami włoskiego malarza Arcimboldo. Gotowe „drażniły” wszystkie nasze zmysły - wyglądały, pachniały i smakowały znakomicie.

 

 

 

 

Co roku w dniu św. Patryka organizowany jest w naszej szkole konkurs na najbardziej „zieloną” klasę. Braliśmy w niej udział pierwszy raz i udało nam się zająć, wraz z klasą Ia, pierwsze miejsce.

 

 

 

 

 

Mamy wiele różnych zdolności (tych już ujawnionych i tych jeszcze nie, ale póki co prym wiodą nasi koledzy: Łukasz Misiak, Mateusz Czyż i Michał Krawiec, którzy odnoszą sukcesy na szczeblu nie tylko szkolnym, międzyszkolnym, ale też regionalnym, i co rusz przynoszą medale za udział w turniejach szachowych, hokejowych czy w pływaniu. Naszym kolegom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!! Jesteśmy z Was dumni!

 

 

 

27 maja wyjechaliśmy na „zieloną szkołę” do Karpacza. Po drodze zwiedzaliśmy Park Miniatur w Kowarach, pokazujący piękne zamki Dolnego Śląska. W Karpaczu zwiedzaliśmy świątynię Wang i Muzeum Zabawek. Bawiliśmy się świetnie w „Western City”, a także w Chacie Walońskiej podczas obrzędów w towarzystwie „wiedźm”. Poznaliśmy też proces powstawania i zdobienia kryształu w hucie szkła „Julia”, którą  zwiedziliśmy w Szklarskiej Porębie. Z kolei w drodze powrotnej zajrzeliśmy do Miłkowa , gdzie w tamtejszym „Cyrklandzie” uczestniczyliśmy w fantastycznym programie cyrkowym  z udziałem dzieci. Ten wyjazd dużo nam pokazał i nauczył, bo przecież podróże kształcą.

 

 

11 czerwca zaprosiliśmy naszych rodziców i najbliższych  do MDK na przedstawienie „Ćwierćlandia”, nad którym pracowaliśmy przez cały rok szkolny, na zajęciach teatralnych  w ramach projektu „Teatralne ABC”. Rodzice byli zachwyceni.

 

 

 

 

12 czerwca  w naszej sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z przedstawicielami różnych klubów sportowych   miasta Opola, które zachęcały nas  do zajęć sportowych w ramach akcji zorganizowanych przez PGE Sport.

 

W ostatnich dniach nauki uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt. „Opole- gród, miasto, stolica regionu” w Muzeum Śląska Opolskiego. Poznaliśmy historię naszego miasta, obejrzeliśmy makietę grodu i inne zgromadzone eksponaty oraz multimedialne  prezentacje, a po zajęciach wykonaliśmy prace  plastyczne pt. „Dawne Opole”.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.