Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Nasza szkoła jest najlepsza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Klasa 2A W nowym roku szkolny, jako uczniowie klasy II nadal uczestniczymy w zajęciach na basenie, gdzie ćwiczymy pod okiem instruktora pływania pana Jana Bryniaka, niektóre dzieci już coraz lepiej pływają. Uczestniczymy w zajęciach teatralnych w MDK-u. Przygotowujemy nowe przedstawienie. Przystąpiliśmy do projektu „Nowe horyzonty edukacji filmowej”. Uczestniczymy w warsztatach raz w miesiącu.

 

 

 

17 września, we wtorek byliśmy w Galerii Sztuki Współczesnej gdzie obejrzeliśmy wystawę „Jesienny salon 2013”. Potem malowaliśmy  autoportrety.

 

 

 

 

 

7 października, w poniedziałek pojechaliśmy autokarem, na klasową wycieczkę do Tarnowskich Gór. Tam zwiedzaliśmy „Sztolnia Czarnego Pstrąga”, która znajduje się pośrodku Parku Repeckiego w Tarnowskich Górach. Przepłynęliśmy łodziami 600 metrowy odcinek sztolni, jest on najdłuższym w Polsce podziemnym przepływem łodziami. Zwiedziliśmy również Kopalnię Srebra, której zwiedzanie odbywa się w podziemnych korytarzach położonych 40m pod powierzchnią ziemi. W Kopalni przez cały rok panuje stała temperatura ok. 10 C. Zwiedzaliśmy ją, w grupach, z przewodnikiem, zwiedzanie trwało około 90 minut.

 

 

29 października ponownie odwiedziliśmy Galerię Sztuki Współczesnej. Tym razem obejrzeliśmy wystawę obrazów Jerzego Nowosielskiego „Byty subtelne”. Wystawa pokazała podstawowe wątki w twórczości artysty. Jerzy Nowosielski malował martwe natury, portrety, wnętrza i pejzaże. Po obejrzeniu wystawy przystąpiliśmy do pracy plastycznej.

 

 

 

Świetnie bawiliśmy się podczas imprezy z okazji Halloween. Dzieci pomysłowo się przebrały i przygotowały ozdobne dynie.

 

 

 

 

29 listopada bawiliśmy się świetnie na zabawie andrzejkowej w sali MDK-u. Były wróżby, konkursy i wspaniała zabawa przy muzyce.

 

 

 

 

Przystąpiliśmy do projektu „Nowe horyzonty edukacji filmowej”. Uczestniczymy w warsztatach raz w miesiącu. Oglądamy ciekawe filmy i bajki.

 

 

 

 

6 grudnia dostaliśmy paczki od Mikołaja.W tym dniu świetnie się bawiliśmy, wykonywaliśmy świąteczne ozdoby.

 

 

 

 

Przed feriami świątecznymi przygotowaliśmy klasową wigilię. Składaliśmy sobie wzajemnie życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem i degustowaliśmy słodkości. Wspólnie kolędowaliśmy.

 

 

 

W styczniu byliśmy w Teatrze Lalki i Aktora na wspaniałym przedstawieniu pt. „Psia kość II”. Podczas oglądania tego spektaklu było mnóstwo śmiechu, bardzo dobrze się bawiliśmy.

 

W szkole odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Mieliśmy możliwość, już po raz drugi, w nich uczestniczyć. Każdy mógł poćwiczyć na fantomach.

 

 

 

 

Tuż przed feriami zorganizowano dla nas w szkole zabawę karnawałową. Rodzice przygotowali nam fantastyczne stroje naszych ulubionych bohaterów. Oczywiście bawiliśmy się doskonale.

 

Podczas projekcji filmu „Przygoda gwiazdki” pogłębiliśmy wiedzę o naszej galaktyce i Układzie Słonecznym. Aby pogłębić naszą wiedzę o gwiazdach i kosmosie, mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach w Planetarium, które przyjechało do naszej szkoły.

 

Dziewczynki z klasy uczestniczą w projekcie „Odyseja wiedzy”.

 

 

 

 

 

Co roku w dniu św. Patryka organizowany jest w naszej szkole konkurs na najbardziej „zieloną” klasę. Braliśmy w niej udział.

 

 

 

 

 

W pierwszy dzień wiosny w naszej szkole odbył się program „Mama talent”, w którym to udział wzięła nasza koleżanka Julka Siepetowska. Jej program bardzo się spodobał jury i Julka zdobyła I miejsce.

 

 

 

 

 

W ramach projektu unijnego pn. „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”, braliśmy udział w zajęciach pt. ”Ortogratka”.W trakcie trwania zajęć bawiliśmy się z ortografią, przez co utrwalaliśmy jej zasady. Współtworzyliśmy zabawy i gry ortograficzne i rozwiązywaliśmy i je. Przekonywaliśmy się, że znajomość ortografii jest bardzo przydatna. Zostaliśmy autorami książki klasowej „Polubić ortografię”. Świetnie się przy tym bawiliśmy.

 

 

 

 

Odwiedziliśmy salę zabaw w Realu, zaprosiła nas tam jedna z mam. Było bardzo wesoło, świetnie spędziliśmy czas, była to wspaniała zabawa.

 

 

 

 

Nasza klasa była w Karpaczu, na zielonej szkole. Zwiedziliśmy Park Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach oraz Western City – Miasto Prawdziwych Kowbojów w Ścięgnach koło Karpacza to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w regionie jeleniogórskim.
Odwiedziliśmy również Miejskie Muzeum Zabawek, gdzie można podziwiać kolekcję lalek i zabawek z całego świata (ponad 2000 eksponatów), której podstawę stanowi prywatny zbiór Henryka Tomaszewskiego. W planie naszej wycieczki była także średniowieczna drewniana Świątynia Wang, która stanowi największą atrakcję Karpacza. Położona jest w Karpaczu Górnym na wys. 885 m n.p.m. Pojechaliśmy też do Szklarskiej Poręby, do Chaty Walońskiej. Tam dowiedzieliśmy się, iż Walończycy byli wyśmienitymi znawcami w dziele wydobywania cennych minerałów oraz kamieni szlachetnych. Do dziś podtrzymywane są tradycje przez Sudeckie Bractwo Walońskie istniejące od 1999 r. Położona jest na obszarze dawnej osady leśnej przy czarnym szlaku tzw. Czeskiej Ścieżce. Mieliśmy okazję spotkać Wielkiego Mistrza Sudeckiego Bractwa Walońskiego oraz Walończyków w ich tradycyjnych strojach, poznać ich historie, legendy, a także zdobyć pierwszy stopień wtajemniczenia walońskiego. Podczas pobytu w Szklarskiej Porębie zwiedziliśmy Muzeum Szkła Kryształowego. W ostatnim dniu byliśmy w Cyrklandzie, gdzie obejrzeliśmy program artystyczny, wzięliśmy udział w warsztatach sztuki cyrkowej.

 

Uczennica Julka Siepetowska trenuje gimnastykę artystyczną, zdobywa wysokie miejsca w różnych konkursach i zawodach. Reprezentowała nasza klasę w imprezie szkolnej „Mam talent”.

 

 

 

 

W ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Techniki” razem z klasą II b pojechaliśmy na wycieczkę do ekozagrody „Jabłoniowy sad” w Szczedrzyku.Budowaliśmy hotel dla owadów, wyszukiwaliśmy żyjątka wodne i próbowaliśmy je nazwać zgodnie z podaną instrukcją, wyrabialiśmy glinę, poznawaliśmy budowę drzewa, tworzyliśmy swoje własne serwetki, a po ciężkiej pracy mieliśmy czas na zabawę na torze przeszkód.

 

 

 

Na zakończenie zajęć nauki pływania na basenie nasz instruktor zorganizował nam zawody pływackie i inne ulubione przez nas zabawy w wodzie.

 

 

 

 

 

24 czerwca zaprosiliśmy naszych bliskich do MDK-u na przedstawienie „Bajdocja”, Które przygotowywaliśmy podczas zajęć teatralnych. Spektakl bardzo się rodzicom podobał, nagrodzili nas gromkimi brawami.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.