Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Nasza szkoła jest najlepsza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Klasa 2B Nasza Klasa wita! Jesteśmy już drugoklasistami, czyli na półmetku wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Od września w Naszej klasie zaszło kilka zmian. Odeszło paru naszych kolegów i koleżanek, za to dwóch „nowych” do nas dołączyło. Aktualnie jest nas 22 uczniów: 10 dziewczynek i 12 chłopców. Nasza Wychowawczyni Pani Ludmiła Sobolewska odeszła na zasłużony, roczny odpoczynek, a jej miejsce tymczasowo zajęła Pani Anna Dąbrowska, która aktualnie pełni obowiązki wychowawcy klasy.

 

 

HALLOWEEN 31 października w naszej szkole został zorganizowany konkurs z okazji Halloween. Wszyscy chętnie wzięliśmy w nim udział przebierając się i przynosząc do szkoły powycinane dynie.

 

 

 

 

OSTATNIE PROMIENIE JESIENNEGO SŁOŃCA
Ostatni taki piękny dzień jesieni postanowiliśmy porządnie wykorzystać, szalejąc na naszym nowym szkolnym placu zabaw.

 

 

 

 

Zajęcia ceramiczne
Pierwsze w tym roku zajęcia ceramiczne.
Ciekawe jak nasze prace będę wyglądały, gdy Pani Kasia nam je dopracuje. Czekamy ze zniecierpliwieniem.

 

 

 

 

Kiermasz Świąteczny
Dzisiaj, tj. 05.12.2013 roku w Naszej szkole
odbędzie się Kiermasz Świąteczny na który własnoręcznie wykonaliśmy kartki, a Nasze Mamy upiekły pyszne ciasteczka.  Zapraszamy!!!!

 

 

 

 

12.12.2013r. wybraliśmy się do Galerii Sztuki Współczesnej wystawę WORLD PRESS PHOTO.  Dzięki tej wystawie mogliśmy na własne oczy zobaczyć wiele odległych zakątków świata, poznać życie ludzi i zwierząt mieszkających na innych kontynentach. A to wszystko za sprawą przepięknych zdjęć  wykonanych przez bardzo wybitnych fotografów, pracujących dla najróżniejszych gazet na całym świecie.

 

 

 

 

17.01.2014r. w naszej szkole odbył się mini kurs pierwszej pomocy, na którym dowiedzieliśmy się jak udzielić poszkodowanemu pomocy w razie wypadku. Ku naszemu zaskoczeniu, mogliśmy poćwiczyć udzielenie pierwszej pomocy na małym fantomie.

 

 

 

 

Od grudnia bierzemy udział w projekcie FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I TECHNOLOGII. W każdy piątek odbywają się zajęcia na których uczymy się przez zabawę. Na tapecie: „Ortografika”.

 

 

 

 

 

11.02.2014r. powędrowaliśmy do Centrum Nauk Przyrodniczych. Tam mieliśmy okazję brać udział w bardzo ciekawych zajęciach z fizyki i chemii.

 

 

 

 

 

13.02.2014r. W końcu, długo wyczekiwany bal karnawałowy!!! Od kilku tygodni rozmyślaliśmy: „za co przebierzemy się na nasz bal?!” No i stało się! Były księżniczki, piłkarze, policjanci, hipisi, diabełki, japonki, ninja… A co najważniejsze, bawiliśmy się rewelacyjnie! Już nie możemy doczekać się kolejnej takiej zabawy.

 

 

 

 

14.02.2014r. na parę godzin przed rozpoczęciem ferii zimowych, nie chcieliśmy marnować tak pięknego dnia grzejąc ławki w szkole. Postanowiliśmy wygrzać nasze buzie w promieniach słońca i poszliśmy na spacer. A po drodze, niespodziewanie...wpadliśmy na plac zabaw. Trudno było przejść obok niego obojętnie.

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji chcąc złożyć naszym kochanym Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia, postanowiliśmy przygotować specjalnie dla nich przedstawienie. Powiedzieliśmy wierszyki, zaśpiewaliśmy piosenki, daliśmy wcześniej przygotowane upominki, a na koniec…zaprosiliśmy na słodki poczęstunek.

 

 

 

 

04.04.2014 rok. Nie mogliśmy nie skorzystać z tak pięknej pogody, dlatego też zrobiliśmy sobie mini wagary na wyspie Bolko. Zabawa była przednia.

 

 

 

 

 

07.05.2014roku wzięliśmy udział w imprezie sportowej „ Warzywiada”. Wspólnie z kolegami z innych szkół promowaliśmy zdrowy styl życia – zdrowe odżywianie się i aktywność fizyczną. Część z nas bezpośrednio brała udział w zawodach, pozostali głośno nam kibicowali. To dopiero była zabawa. Dostaliśmy dyplomy, gadżety odblaskowe i piłki do siatkówki.

 

 

 

 

21.05.2014 roku postanowiliśmy wybrać się do naszego pięknego ZOO. Spędziliśmy tam caaały dzień. Pogoda nam dopisała, zwierzaki się przed nami nie chowały, dzięki czemu mogliśmy wszystko zobaczyć. Największą ciekawość wzbudziły w nas żyrafy. Stąd  wspólne zdjęcie.

 

 

 

 

28.05.2014 roku w ramach projektu „Zero nudy” wzięliśmy udział w 10 FESTIWALU FILMÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

 

 

 

 

 

Jak co tydzień, w ramach zajęć z wychowania fizycznego, chodzimy na basen. Pan Andrzej, nasz instruktor, dba o to żebyśmy nauczyli się dobrze pływać, a przy tym mieć też wiele frajdy.

 

 

 

 

 

06.06.2014 roku w naszej szkole odbył się FESTYN. Był to dzień poświęcony zabawie i tylko zabawie. Była dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami, trampolina dla dzieci i wiele, wiele innych atrakcji. A żebyśmy mieli co jeść, nasze Mamy upiekły smaczne ciasta, zrobiły pyszne sałatki, a Tatusiowie pomogli przy grillowaniu kiełbasek. Mmmm pycha. CHCEMY WIĘCEJ TAKICH DNI!!

 

 

 

 

11-12.06.2014 - W tym roku na wycieczkę klasową pojechaliśmy do Grodu Rycerskiego w Byczynie. Było tam całe mnóstwo atrakcji. Najbardziej podobało nam się strzelanie z łuku, tkanie, pisanie gęsim piórek i zawody plebejskie. Nawet nasze Panie spróbowały swoich sił w co niektórych zadaniach.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.