Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Nasza szkoła jest najlepsza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Klasa 3A Hej! Jesteśmy już w trzeciej klasie. Klasa liczy 22 uczniów, 11 dziewczynek i 11 chłopców. W skład naszego samorządu klasowego weszły dziewczyny: Ala Machalska – przewodnicząca i Martyna Frankowicz – zastępca. Nasza wychowawczynią jest p. Donata Kluba. Rok szkolny zapowiada się bardzo pracowicie. Będziemy kontynuować naukę pływania na basenie oraz uczęszczać na liczne zajęcia pozalekcyjne. Będziemy wspólnie spędzać miło i bezpiecznie czas.

 

 

Bardzo lubimy zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej. Najchętniej bawimy się chustą animacyjną w rekina, sałatkę owocową, kwiat lotosu oraz rekina i rybkę. Trenujemy skoki przez skakankę.  Ulubioną naszą zabawą jest ,,Murarz”, ,,Sieć”, ,,Ogonki”.

 

 

 

 

31 października 2013r. zorganizowaliśmy klasowe Halloween. Uczniowie naszej klasy pięknie się przebrali w straszne stroje i wykonali własnoręcznie  dynie.   Podczas zabawy panowała mroczna i szalona atmosfera.

 

 

 

 

Przygotowaliśmy wspólnie z panią zajęcia dla przedszkolaków. W dniu 10.12.2013r. odwiedziła nas grupa przedszkolaków z przedszkola nr 42 w Opolu. Przyszli pierwszoklasiści mieli okazję zapoznać się ze szkołą, usłyszeć dzwonek i uczestniczyć w mikołajkowych zajęciach. Dzieci odgadywały świąteczne zagadki, układały puzzle i je przyklejały, tworzyły Mikołaje. Najchętniej jednak przeliczały korale na naszym szkolnym liczydle.  Nie było to ostatnie nasze  spotkanie. Do zobaczenia.

 

 

 

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną spędziliśmy na wspólnej klasowej wigilii. Obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu naszych starszych uczniów. W klasie usiedliśmy do wspólnego wigilijnego stołu. Składaliśmy sobie życzenia i łamaliśmy się opłatkiem. Atmosferę wigilii uświetniło wspólne śpiewanie kolęd nawet tych mniej znanych. Dzięki nowym technologiom mogliśmy śpiewać  kolędowe karaoke. W miłej atmosferze spędziliśmy ostatni dzień w starym roku. Do siego roku!

 

 

 

13 lutego 2014r. uczestniczyliśmy w balu karnawałowym zorganizowanym w naszej szkole. Pomysłów na przebranie było  wiele. Bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki dyskotekowej.  Bardzo szybko opanowaliśmy kroki do ,,Makareny”. Ten taniec jest naszym ulubionym tańcem. ,,Kaczuchy” również cieszyły się dużym uznaniem. Z utęsknieniem czekamy na przyszłoroczny bal.

 

 

 

 

Przez kilka tygodni uczestniczyliśmy w projekcie ,,W świecie Matelandii”. Podczas zabawy rozwijaliśmy umiejętności matematyczno – przyrodnicze.  Poznaliśmy fantastyczną krainę Arytmetykusa.  Gościliśmy na dworze króla Matematykusa. W grupach tworzyliśmy pałace dla władcy. Do swojej pracy wykorzystywaliśmy pudełka, kartony, rolki. Edukacji  najmłodszych przyświecała zasada: ,,Bawić się ucząc – uczyć się bawiąc”

 

 

 

W ramach realizacji projektu ,,W świecie Matelandii”  wybraliśmy się na wycieczkę do banku. Zwiedzaliśmy bank, przyglądaliśmy się pracy pani kasjerce. Rozmawialiśmy o monetach i banknotach obowiązujących w Polsce. Dowiedzieliśmy się o systemie ich przeliczania. Na koniec wycieczki dostaliśmy piękne upominki.

 

 

 

 

W dniach 02-03.06.2014 byliśmy z klasą na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej. Na początku wycieczki zwiedzaliśmy Twierdzę Kłodzką, następnie udaliśmy się do Złotego Stoku. Zwiedzaliśmy tam kopalnię złota. W drugim dniu wycieczki odwiedziliśmy muzeum zabawek w Kudowie Zdrój. Spacerowaliśmy po parku zdrojowym i zajadaliśmy pyszne lody.  Było super!

 

 

 

 

25.06.2014r. byliśmy z klasą na wycieczce. Zwiedzaliśmy Wieżę Piastowską, którą po remoncie można zwiedzać z przewodnikiem. Czekało na nas wiele atrakcji np. pokazy multimedialne dotyczące historii Opola, Zamku Piastowskiego i Wieży Piastowskiej. Po dotarciu na sam szczyt mogliśmy podziwiać piękną panoramę miasta.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.