foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Klasa 3B Jesteśmy już w trzeciej klasie, aż się nie chce wierzyć, tak szybko zleciało. Teraz czas zabrać się do pracy. Jak zwykle zadbaliśmy o naszą salę, żeby nam się milo pracowało zasadziliśmy wrzosy i udekorowaliśmy naszymi pracami plastycznymi.

 

 

 

Tak, jak w poprzednich latach, co tydzień chodzimy na basen, co dwa tygodnie do MDK na zajęcia teatralno- muzyczno-plastyczne i raz w miesiącu na Akademię Filmową. Pod koniec miesiąca obchodziliśmy Dzień Chłopaka – złożyliśmy chłopcom życzenia i wręczyliśmy słodkie upominki!!!

 

 

 

 

Zaraz na początku października pojechaliśmy na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Zwiedzaliśmy Sztolnię „Czarnego Pstrąga” i Kopalnię Srebra. Spacerowaliśmy także po przepięknym parku, gdzie podziwialiśmy naszą POLSKĄ ZŁOTĄ JESIEŃ. Najbardziej podobała nam się przejażdżka łodziami pod ziemią i przepiękne legendy związane z tymi miejscami. Naprawdę warto pojechać tam na wycieczkę!!!

 

 

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowaliśmy dla naszej pani niespodziankę – nasza przewodnicząca zrobiła laurkę, na której wszyscy podpisaliśmy się, złożyliśmy Pani życzenia i wręczyliśmy ogromny bukiet róż. Pani była bardzo wzruszona i szczęśliwa!!!

 

 

 

 

Uczniowie naszej  klasy 3B przygotowali  bardzo smaczne, zdrowe, kolorowe sałatki. Wszystkim smakowały przygotowane sałatki. Pycha!!!

 

 

 

 

Teraz czekamy na warsztaty plastyczne, na których będziemy wykonywać zwierzątka z sianka. To świetna zabawa!

 

 

 

 

W ostatni Dzień października w naszej szkole obchodzimy Halloween, każda klasa się przebiera i organizowane są rożne konkursy, np. na najpiękniejszą dynię, wystrój Sali itp.

 

 

 

 

W drugim semestrze jak zwykle wiele się dzieje. Zaczniemy od złożenia gratulacji naszej koleżance Madzi Rudy za zajęcie III miejsca w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „ALFIK”- jest to niewątpliwie ogromny sukces. Z okazji Dnia Kobiet dziewczynki otrzymały upominki.

 

 

 

 

Teraz wszyscy skupiamy się na przygotowaniu do Testu Trzecioklasisty i  Komunii Świętej, bo to są bardzo ważne wydarzenia w naszym życiu.

 

 

 

 

Uczestniczymy też w projekcie unijnym Fascynujący Świat Nauki i Techniki – „ W świecie Matelandii” w ramach którego realizujemy ciekawe zadania pracując i bawiąc się w grupach i zespołach. Niedawno byliśmy na wycieczce w  Muzeum Śląska Opolskiego, w banku i w sklepie, gdzie sprzedaje się i naprawia telefony komórkowe. To były naprawdę niesamowite chwile. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy związanych z pieniądzem.  Zrobiliśmy również ciekawe konstrukcje zamkowe oraz projektowaliśmy banknoty. Było przy tym wiele frajdy i zabawy!

 

 

Przed Świętami Wielkanocnymi tradycyjnie przygotowujemy Kiermasz świąteczny, na którym nasi Rodzice sprzedają ciasta i rożne ozdoby. Pieniądze zebrane z akcji będą przeznaczone na wyjazd dzieci na wycieczki szkolne i zielone szkoły. Już cieszymy się na ten dzień.

 

Wycieczka do sklepu
Poszliśmy na wycieczkę do sklepu.
Można tam kupić różne telefony i dodatki do nich. Jeden z uczniów „ doładował” sobie konto, wydrukował paragon Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni, bo dowiedzieliśmy się jak to zrobić i do czego potrzebne są pieniądze i co dalej się z nimi dzieje. Każdy dostał drobny upominek i wróciliśmy pełni wrażeń.

 

 

 

Projekt – zamki
Na zajęciach z projektu w grupach projektowaliśmy
i budowaliśmy zamki dla króla Arytmetykusa. Było przy tym wiele frajdy i zabawy.

 

 

 

 

Zero Nudy
W maju pani zabrała nas na Festiwal Filmów dla Dzieci „ Zero Nudy”,
gdzie oglądaliśmy film pt.: „ Zloty kompas”. Bardzo nam się podobał. Było też  spotkanie z policjantem, który przypominał nam o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w poruszaniu się po drodze, a na zakończenie każdy z nas otrzymał odblaskowy znaczek, żeby być widocznym na drodze.

 

 

 

Majówka w Skansenie
W maju pojechaliśmy też do Skansenu w Bierkowicach na „Majówkę w Skansenie”,
gdzie zrobiliśmy sobie plener malarski. Potem nasze prace wysłaliśmy na konkurs plastyczny, no i okazało się, że nasza uczennica zdobyla w tym wojewódzkim konkursie II miejsce.

 

 

 

 

Lekcja otwarta dla Rodziców
W czerwcu zaprosiliśmy naszych Rodziców na lekcję otwartą na basenie.
  Chcieliśmy się pochwalić naszymi osiągnięciami. Nasi Rodzice byli z nas bardzo dumni!

 

 

 

 

Kłodzko
Na początku czerwca pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.
Zwiedzaliśmy Twierdzę w Kłodzku, Kopalnię Złota w Złotym Stoku, Kaplicę Czaszek w Czermnej, Muzeum Zabawek i Pijalnię Wód w Kudowie Zdroju. Było tyle atrakcji, ale najważniejsza była noc, gdzie spaliśmy bez naszych Rodziców. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

 

 

Akademie Filmowa
W czerwcu też zakończyliśmy nasz projekt „Nowe horyzonty”,
gdzie raz w miesiącu wychodziliśmy do kina, oglądaliśmy ciekawe filmy i omawialiśmy różne tematy wychowawcze, które są nam bardzo bliskie.

 

Przedstawienie
Na koniec roku szkolnego
przygotowaliśmy dla naszych Rodziców przedstawienie pt.: „Wieloryb”, które ich zachwyciło. Każdy z bas dał z siebie wszystko, bo chcieliśmy dać z siebie wszystko. Naprawdę było warto!!!

 

 

 

 

Dzień Matki
Z okazji Dnia Matki przygotowaliśmy nielada upominki
– każdy sam komponował z kolorowych korali bransoletkę. Wykonaliśmy też piękne laurki i portrety naszych kochanych Mam.

 

 

 

 

Kaligrafek
W maju nasza uczennica Magdalena Mikłuszka brała udział w Międzyszkolnym Konkursie
„ Kaligrafek” i zajęła I miejsce pokonując 14 rywali. Nagrody były wręczane w Muzeum Śląska Opolskiego, które było współorganizatorem.

 

 

 

 

10-lecie
W maju nasze miasto Opole uroczyście obchodziło 10-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Z tej okazji wszyscy trzecioklasiści – dziesięciolatkowie maszerowali ulicami miasta w kolorowym pochodzie. Na Rynku pod Ratuszem odbywało się wiele wspaniałych imprez. Cieszyliśmy się, że braliśmy w nich udział.

 

 

 

 

Złote Jedynki
W czerwcu w naszej szkole zostały zorganizowanie „ Złote Jedynki”
wzorowane na Oskarach. Nasze uczennice brały udział w uroczystej oprawie. Madzia Rudy prezentowała ‘Matematykę”, a Madzia Mikłuszka – „Historię’. Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach otrzymywali „Złotą Jedynkę”. Rodzice i nauczyciele byli z nich bardzo dumni. To było wspaniałe popołudnie.

 

 

 

Konkurs j. angielskiego dla klas I-III „You can sing”. W czerwcu dla klas I-III odbył się konkurs j. angielskiego dla klas I-III „You can sing”. Nasza uczennica  Ola Mazurek zdobyła I miejsce. Cieszyliśmy się z Jej sukcesu.

 

 

 

 

Mistrzostwa Opola w Pływaniu
W czerwcu nasi uczniowie:
dziewczyny - Zuzia Wilczek, Angelika Gawlik i chłopcy – Paweł Chwojnicki, Wiktor Raduj, Mateusz Seremak i Edgar Tadevosyan zdobyli III miejsce w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców.

 

 

 

 

Dalsze sukcesy
Nasze uczennice:
Madzia Żukowska, Patrycja Pawełczak, Angelika Gawlik, Ola Mazurek i Madzia Rudy pod opieką pani Uli Bartczak wzięły udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Chórów Szkolnych i zajęły I miejsce. Angelika Gawlik zajęła III miejsce Dwójek Siatkarskich w Miejskich Zawodach Piłki Siatkowej.

 

Finezja
Pod koniec roku razem z panią poszliśmy do pizzerii „ Finezja”,
gdzie każdy zamawiał sobie różne przysmaki. Wydaliśmy dużo pieniędzy, ale warto było. Wszystko było bardzo smaczne, a obsługa miła i sympatyczna.

 

 

Koniec roku
Teraz już czas na wakacje.
Żal nam żegnać się z naszą Panią, ale w końcu każdy z nas chce zdać do czwartej klasy.

 

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.