foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest najlepsza

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Gościmy

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

Klasa 4B Witamy na naszej stronie! Nasza klasa jest najliczniejszą w szkole-29 uczniów. Podczas wakacji przybyły nam 3 dziewczynki i 3 chłopców. Naszą wychowawczynią została Pani Iwona Kępczyńska, która jest nauczycielem języka angielskiego.

 

 

 

 

Po raz pierwszy mieliśmy możliwość wzięcia udziału w szkolnej dyskotece andrzejkowej. Było super! Natomiast następnego dnia chłopcy z klasy przygotowali wróżby i dziewczęta mogły poznać swoją przyszłość. Oczywiście wszystkie potraktowały to z „przymrużeniem oka”.

 

 

 

 

Wreszcie mamy na boisku plac zabaw. Szkoda tylko, ze pora roku nie sprzyja zabawom, ale przynajmniej przetestowaliśmy go i wiemy jak bezpiecznie z niego korzystać.

 

 

 

 

 

Nasza pierwsza wizyta w Centrum Nauk Przyrodniczych była bardzo udana, uczyliśmy się poprzez zabawę.

 

 

 

 

 

Nasi nowi uczniowie wzięli udział w zajęciach w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji. Korzystali z Xboxa, poznali kilka doświadczeń fizycznych ,a także jeździli na „segwayu”. My tą frajdę mieliśmy w III klasie , ale i tak nam było żal, że tym razem nie byliśmy tam wszyscy.

 

 

 

 

Tegoroczne mikołajki spędziliśmy w kinie na filmie „Kraina lodu”-tytuł stosowny do aury na dworze, gdyż 6 grudnia wiał lodowaty wiatr-orkan Ksawery. W szkole atmosferę podgrzewał  samorządowy Mikołaj z elfami, które wręczały słodkości. Szkoda,że następne mikołajki dopiero za rok.

 

 

 

 

To nasza pierwsza wigilia w szerszym gronie. 20 grudnia 2013r. w szkole pojawili się prawie wszyscy uczniowie naszej klasy. Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia szkolnych jasełek przygotowanych przez klasę VIa. Następnie wspólnie spędziliśmy czas przy klasowym wigilijnym stole, na którym stały przygotowane przez nas potrawy. Pośpiewaliśmy kolędy, a potem obejrzeliśmy kilka filmów o tematyce świątecznej. Było fajnie!

 

 

 

 

Tuż przed feriami w ramach projektu  ” Fascynujący świat nauki i technologii” wzięliśmy udział w  zajęciach w Muzeum Śląska Opolskiego.  Poznaliśmy historię początków naszego miasta, dowiedzieliśmy się jak się rozwijało, a  podczas krótkiego spaceru zobaczyliśmy  kilka opolskich zabytków. Z gliny ulepiliśmy wieże-niekoniecznie piastowskie, a z okazji  14 lutego ozdabialiśmy walentynkowe, piernikowe serca. Super zabawa!

 

 

 

I już pierwsze półrocze IV klasy za nami. Średnie ocen 4,75 i powyżej w naszej klasie osiągnęli  Bartek Janecki, Marcin Karawan, Bartek Lamboy, Kuba Łabędzki, Jaś Machalski, Milenka Pelleriti, Staś Posacki, Adam Sikorski oraz  Mikołaj Śleziak.  Cieszymy się z naszych wyników, ale już  nie możemy się doczekać  ferii.

 

 

W dniu świętego Patryka, 17 marca, zwyciężyliśmy w kategorii klas IV-VI w konkursie na  najbardziej zieloną klasę. Nasza nagroda to słodki sagan irlandzkiego skrzata! Mniammm!

 

 

 

 

 

Nasza klasowa koleżanka Kamila wystąpiła jako  reprezentantka klasy IVb w Szkolnym Konkursie Talentów. Kamila śpiewała piosenkę zespołu Manchester, niestety konkurencja była ogromna i Kamili nie udało się przejść do finałowej trójki. Ale i tak jesteśmy dumni:).

 

 

 

 

 

9 kwietnia wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z pisarką, panią Ewą Karwan- Jastrzębską, autorką m.in. Misia Fantazego. Tym Razem pisarka opowiadała o swojej nowej książce zatytułowanej „Banda Michałka”. Poznaliśmy warsztat pracy pisarza i dowiedzieliśmy sie jak powstaje książka. Była też możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie i zdobycia osobistej dedykacji.

 

 

 

 

12 kwietnia przyszliśmy do szkoły na zajęcia. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to ,że to była sobota. W ramach projektu  Fascynujacy Świat Nauki i Technologii, poznaliśmy las i jego skarby. Pracując w losowo dobranych grupach wykonywaliśmy różne zadania, zdobywając przy tym punkty. W pierwszej edycji naszych spotkań wygrała grupa Staszka. Do rewanżu będzie okazja w maju i w czerwcu. Znów z radością przyjdziemy do szkoły w sobotę.

 

 

 

Podczas drugich zajęć  projektu zatytułowanego „W leśnym skarbcu” poznawaliśmy drzewa liściaste. Po krótkim wprowadzeniu w szkole, wyruszyliśmy na  zajęcia w terenie, na wyspę Bolko.Było sporo zadan do wykonania i znów rywalizowaliśmy między sobą, a wygrała tym razem drużyna ” Złotego Pazura” w składzie Bartek , Dorotka i Tomek. Niedługo wielki finał!

 

 

 

 

21 i 22 maja nasza klasa spędziła na wycieczce w Krakowie. Mieliśmy przepiękną pogodę i mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy Wzgórze i Katedrę Wawelską, dotknęliśmy serca Dzwonu Zygmunta, widzieliśmy ołtarz  Wita Stwosza w kościele Mariackim. Największą atrakcją był jednak nocleg w kopalni soli w Bochni na głębokości 250 metrów. Zwiedziliśmy kopalnię, poznaliśmy jej historię i dobre duchy, jechaliśmy podziemną kolejką oraz graliśmy na podziemnym boisku w piłkę nożną. Było bardzo fajnie, ale z radością wyjechaliśmy małymi, górniczymi windami na powierzchnię i cieszyliśmy się słońcem.

 

 

 

Drugiego dnia pobytu w Krakowie mieliśmy okazję  pouczyć się fizyki w Ogrodzie Doświadczeń. Poznaliśmy różne zjawiska optyczne, dźwiękowe, zasady pędu czy siły odśrodkowe. W tym dniu mieliśmy też lekcję plastyki i historii w jednym, bowiem zwiedziliśmy dom , w którym mieszkał Jan Matejko, nasz słynny malarz. Nie obyło się bez zwiedzania Sukiennic i krakowskiego rynku. Z żalem wracaliśmy do domu, bo było super.

 

 

 

Podczas zajęć w opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej poznaliśmy nazwiska kilku współczesnych polskich artystów, a także zobaczyliśmy ich prace. Największą jednak frajdę sprawiło nam konstruowanie  mechanicznych ramion z różnych materiałów.

 

 

 

 

Podczas corocznego festiwalu filmów dla dzieci  „Zero nudy” obejrzeliśmy film „Hugo i jego wynalazek”. Niestety temu filmowi nie towarzyszyło spotkanie z aktorem, jak to zazwyczaj bywa, ale za to dzięki filmowi mogliśmy poznać historię początków  kinematografii.

 

 

 

 

W ostatni piątek maja wybraliśmy się do Narodowego Banku Polskiego na dzień otwarty. Mogliśmy zapoznać się z historią złotówki, procesem produkcji banknotów oraz ich najnowocześniejszymi zabezpieczeniami. Największe emocje wywołała jednak sztaba złota ważąca 12 kilogramów oraz wywiady udzielane do lokalnej telewizji. Gwiazda ekranu mieli szansę zostać Tomek i Marcin.

 

 

 

 

Nasze projektowe sobotnie spotkania  dobiegły końca. Jaka szkoda! Nagrodę „W skarbcu lasu” zdobyły Dzikie Dziki w składzie Gosia ,Asia, Jaś i Staś. Oprócz pamiątkowego dyplomu zwycięzcy otrzymali książkę, o lesie oczywiście.

 

 

 

 

 

Już drugi rok z rzędu Dzień Dziecka jest hucznie obchodzony w naszej szkole. Festyn rodzinny to jedna wielka zabawa-skoki na bungee i  trampolinie, zjazdy na zjeżdżalni, gra w cymbergaja, pokazy szermierki   i  zumby, licytacja prac naszych uczniów, przeciąganie liny i mnóstwo innych atrakcji. Jaka szkoda ,że do następnego naszego święta musimy czekać rok.

 

 

 

 

Jesteśmy strasznie dumni z naszego Janka, bo jako jedyny uczeń z naszej klasy, a drugi czwartoklasista, został nominowany do nagrody za szczególne osiągnięcia –Złotego Medalu Jedynki. Co prawda nie udało mu się zostać laureatem w dziedzinie matematyka, ale już nominacja to ogromne wyróżnienie. Za rok będzie medal-trzymamy kciuki!

 

 

 

I już koniec roku! Świadectwa rozdane, walizki  na kolonie spakowane, a przed nami dwa miesiące odpoczynku. We wrześniu radośnie wrócimy do naszej kochanej „Jedynki” do piątej klasy. A oto uczniowie, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem.

1. Machalski Jan 5,6     
2. Karawan Marcin 5,4     
3. Lamboy Bartosz 5,3     
4. Śleziak Mikołaj 5,25   
5. Posacki Staś 5,1     
6. Adam Sikorski 5,0     
7. Julia Geisler 4,9     
8. Milena Pelleriti 4,9     

Gratulujemy!!! W następnym roku będzie nas więcej!

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.