Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Nasza szkoła jest najlepsza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Klasa 5B Klasa 5b liczy 23 uczniów (12 dziewcząt i 11 chłopców). Jesteśmy zgraną klasą. Bardzo lubimy się. Nasi uczniowie często reprezentują szkołę w zawodach sportowych. W klasie mamy uczniów, którzy tańczą, grają na instrumentach. Aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Bierzemy udział w rajdach i wycieczkach. Przed nami rok szkolny 2013/2014 i nowe wyzwania.

 

 

11 października 2013r. uczniowie naszej klasy przedstawili na akademii krótki program artystyczny z okazji Święta Edukacji Narodowej. Chcieliśmy w ten sposób podziękować naszym NAUCZYCIELOM za ich trudną i wymagającą pracę. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DRODZY NAUCZYCIELE! Dziękujemy!

 

 

 

19 października 2013 r. odbył się XXXVI rajd „Opolska Jesień”. Z Opola pociągiem przyjechaliśmy do Łosiowa, a stamtąd piechotą przez pola dotarliśmy do Lewina Brzeskiego. Na mecie, w szkole, konkurowaliśmy ze szkołami 2, 24, 28, szkołą podstawową Łubnian i PG4.  W klasyfikacji ogólnej „Jedynka” zajęła III miejsce, a Ada w konkursie indywidualnym  „Znam Opole i Śląsk Opolski” zajęła    II miejsce.

 

 

 

23 października 2013r. uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych, na których artyści ludowi pokazywali nam jak można wykonać z siana modele zwierząt, roślin, postaci. Wszystkie wytwory były ozdabiane naturalnymi dodatkami (fasola, groch, kukurydza itp.). Każdy uczestnik zabrał ze sobą własnoręcznie wykonaną pracę.

 

 

 

Z okazji Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, na której grały na skrzypcach Małgosia i Natalka - nasze klasowe artystki. Grały pięknie.

 

 

 

 

Wigilią klasową kończymy w szkole rok kalendarzowy 2013. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Składamy sobie nawzajem życzenia, dzielimy się opłatkiem i kolędujemy. Natalka grała nam na skrzypcach, a my śpiewaliśmy kolędy. Częstowaliśmy się ciastem i napojami przygotowanymi wcześniej przez naszych rodziców, albo nas samych. Wigilia to piękna tradycja.

 

 

 

Walentynki (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkamihttp://pl.wikipedia.org/wiki/Walentynki - cite_note-1. Z tej okazji w naszej szkole uczennice klasy 5a i 5b przedstawiły sztukę o zakochanych kotach. Bawiły przy tym publiczność do łez.

 

 

W naszej szkole 21 marca odbył się  Festiwal Talentów. Każda klasa wytypowała  dwóch przedstawicieli, którzy zaprezentowali na scenie swój wyjątkowy talent.  Nasi  szczególnie uzdolnieni  uczniowie  tańczyli, śpiewali, grali na instrumentach, pokazali swoje prace plastyczne i ceramikę, prezentowali układy gimnastyczne i taneczne, Naszą klasę reprezentowały Ola Machaj i Natalka Kurdzieko.

 

 

 

W ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” realizowaliśmy ścieżkę edukacyjną  „W leśnym skarbcu”.  Poznaliśmy organizmy żywe żyjące w lesie, uświadomiliśmy sobie znaczenie lasu dla człowieka, kształtowaliśmy umiejętność współpracy w grupie. Uczyliśmy się poprzez zabawę.

 

 

 

 

W dniach 11-16 maja 2014r. byliśmy razem z kl.6a na „Zielonej Szkole”  w Jastrzębiej Górze. Czekało tam na nas wiele atrakcji:
• poznaliśmy walory krajoznawczo – turystyczne  do Gwiazdy Północy – miejsca Polski najbardziej wysuniętego na północ i Lisiego Jaru
• wycieczka autokarowa  na Westerplatte, gdzie zwiedzaliśmy Pomnik Obrońców Westerplatte, bunkier i port, a następnie odbyliśmy rejs statkiem do Gdańska skąd z przewodnikiem zwiedzaliśmy   Starówkę Gdańską: przejście Drogą Królewską przez Bramę Wyżynną, ulicą Długiego Targu pod Ratusz, Dwór Artusa, fontannę Neptuna do kościoła NMP / największego w Polsce /, następnie przez Bramę Zieloną nad nabrzeże Motławy pod Żuraw, przejazd pod Stocznię Gdańską i Pomnik Solidarności
• wycieczka autokarowa do Gdańska – Oliwy ze zwiedzaniem: Katedry Oliwskiej ze słynnymi organami – udział w krótkim koncercie,  parku z oranżerią i Ogrodem Botanicznym  oraz Pałacu Opackiego z zabudowaniami klasztornymi; następnie przejazd do Sopotu i spacer po głównej promenadzie handlowej, gdzie zbudowany jest słynny Krzywy Dom aż do Mola Sopockiego
• wycieczka na Hel ze zwiedzaniem Fokarium, portu Juraty i Jastarni; przejazd do Władysławowa
• wieczorami bawiliśmy się na dyskotekach albo przy ognisku

 

6 czerwca 2014r. zorganizowano w PSP1 Festyn z okazji Dnia Dziecka. Przygotowano wiele atrakcji takich jak:
• pierwsza pomoc
• wystawa zwierząt
• licytacja obrazów
• pokaz szermierki
• rozgrywki sportowe
• szachy
• pomiar BMI
• Cymbergaj
• skoki na trampolinie, bungee
Podczas festynu można było kupić pyszną kiełbaskę, słodkie napoje, ciasta i sałatki. Bawiliśmy się świetnie.

 

11 czerwca odwiedziliśmy Brzeg. Poznaliśmy historię miasta, zwiedziliśmy kościoły, zabytkowe ulice, Ratusz i Muzeum. Towarzyszyła nam piękna pogoda. Dla ochłody skorzystaliśmy z „mgiełki”, która przyniosła nam wielką ulgę w tak upalny dzień.

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.