Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Nasza szkoła jest najlepsza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Klasa 6B W tym roku szkolnym 2013/2014 klasa VIb liczy 24 uczniów: 12 dziewcząt i 12 chłopców. Naszym wychowawcą jest pani Ludwina Gordon. W skład samorządu klasowego weszły trzy nasze koleżanki: Weronika, Paulina i Sabina. Rok szkolny 2013/2014 to dla nas ostatni rok  w „jedynce”. Mamy nadzieję, że będzie szczególny.

 

 

 

 

5 grudnia zorganizowaliśmy klasowe mikołajki. Przygotowaliśmy sobie wzajemnie upominki. Nasi klasowi Mikołaje (w tej roli Maja i Ala) rozdali je wszystkim uczniom. Nie obyło się bez małego zamieszania, bo nie wszystkie prezenty były podpisane, ale daliśmy radę i każda paczka znalazła właściciela. Było wesoło i sympatycznie.

 

 

 

 

20 grudnia odbyła się nasza klasowa wigilia. Zorganizowaliśmy ją w sali 26. Przynieśliśmy opłatek i przeróżne smakołyki. W świątecznej atmosferze spędzaliśmy ostatnie wspólne chwile w roku 2013. Było przesympatycznie. O godzinie 11.00 udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie obejrzeliśmy szkolne jasełka. Wspólnie kolędowaliśmy i składaliśmy sobie życzenia „Wesołych Świąt”.

 

 

 

 

Podczas wigilii tradycyjnie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.

 

 

 

 

 


Częstowaliśmy się smakołykami, rozmawialiśmy i kolędowaliśmy. W czasie wigilii panowała ciepła i przyjemna atmosfera. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 

 

 

 

 

 

Oto nasza klasowa choinka przygotowana przez Maję. Towarzyszyła nam w czasie klasowej wigilii. Podziękowania dla Mai i jej Rodziców!

 

 

 

 

 

 

Przed feriami wybraliśmy się z wizytą do PG nr 6. Uczestniczyliśmy w lekcji chemii, podczas której wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia. W czasie lekcji historii ćwiczyliśmy sztukę pisania egipskich hieroglifów.

 

 

 

 

 

W marcu uczestniczyliśmy w projekcie „Ptasi świat i jego tajemnice”. W ramach zajęć wybraliśmy się na Wyspę Bolko, aby obserwować różne gatunki ptaków. Szukaliśmy, podpatrywaliśmy, nadsłuchiwaliśmy, robiliśmy zdjęcia. Wiosna nadchodzi wielkimi krokami!

 

 

 

 

 

W ramach projektu uczestniczyliśmy w zajęciach wykonując zadania o życiu ptaków. Wyszukiwaliśmy informacji w intenecie przygotowując się do wykonania albumów.

 

 

 

 

 

W dniach 10 – 11 kwietnia pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy wraz z koleżankami  i kolegami  z klas 5a i 6c. Podziwialiśmy wiele pięknych miejsc w stolicy. Zwiedziliśmy także Stadion Narodowy oraz gmach Telewizji Polskiej. Byliśmy również w Centrum Nauk Kopernik.

 

 

 

 

 

Nasze dziewczyny na tle warszawskich kamieniczek na Starym Mieście.

 

 

 

 

 

 

Podczas zwiedzania gmachu Telewizji Polskiej.

 

 

 

 

 


Przed Zamkiem Królewskim w Warszawie.

 

 

 

 

 

 

Występ artystyczny naszej klasy podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Szalony taniec 6b.

 

 

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego klas szóstych. Pani dyrektor wręcza listy pochwalne i gratulacyjne uczniom i ich rodzicom. Gratulujemy!

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.