Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Nasza szkoła jest najlepsza

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu

im. Obrońców Westerplatte

Wyszukaj

Klasa 6C To my, klasa VI c. W tym roku jest nas 25 i już jesteśmy najstarsi w szkole. Naszą wychowawczynią jest p. Katarzyna Gogolok. Cały czas myślimy o zbliżającym się egzaminie klas VI, który w tym roku wypada 1 kwietnia. Jesteśmy nadal bardzo wesołą i roześmianą gromadką, która już niebawem będzie musiała się rozstać.

 

 

 

 

Tak obchodziliśmy Dzień Zdrowego Kręgosłupa

 

 

 

 NASZA  OSTATNIA  WSPÓLNA WIGILIA

 

 

 

 

 

 

A to my  w Muzeum Śląska Opolskiego na ciekawych zajęciach warsztatowych w ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Było wesoło i naukowo. Dowiedzieliśmy się wiele na temat historii naszego miasta i rzeki Odry. Bardzo nam się podobało.

 

 

 

 

 

W dniach 10-11 kwietnia 2014r. nasza klasa wybrała się na wycieczkę do stolicy Polski Warszawy. 10 kwietnia w czwartek  już o szóstej rano klasy szóste 6B, 6C oraz klasa piąta 5A wyruszyły z Opola do stolicy Polski Warszawy. Przed nami długa droga, ale każdy z nas był w dobrym humorze i nie myśleliśmy o męczącej drodze. W autokarze było bardzo wesoło i droga przebiegała szybko i spokojnie. Około godziny 11.00 dotarliśmy do Warszawy. Zwiedzaliśmy tu m.in. "Stadion Narodowy", trasą piłkarza.

 

 

 

 

Następnie zwiedzaliśmy gmach Telewizji Polskiej. Przejazd pod Plac Zamkowy. Zwiedzanie Zamku Królewskiego – Trasa Zamek. Następnie Starówka – Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki, Barbakan i mury obronne. Do naszego ośrodka „Annopol” dotarliśmy na godz. 19:30. Po zjedzeniu obiadokolacji,  wreszcie mogliśmy odpocząć w swoich pokojach.

 

 

 

 

Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik gdzie znajduje się sześć wystaw stałych, a także Teatr Wysokich Napięć oraz Teatr Robotyczny. Zwiedzanie wystaw zajmuje od 3 do 5 godzin. Znajduje się tam Park Odkrywców oraz Planetarium Niebo Kopernika. O godzinie 14:00 zjedliśmy pyszny obiad w Bistro WIEM na terenie Centrum Nauki Kopernik. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy Krakowskie Przedmieścia i okolice. Wszyscy bezpiecznie wrócili, a pogoda dopisywała nam przez cały ten czas. Długo jeszcze wspominaliśmy naszą wycieczkę do stolicy Polski . Najpierw opowiadaliśmy o naszych wrażeniach rodzicom, a potem wspominaliśmy różne historie na lekcjach w szkole. Tegoroczny wyjazd uważamy za udany, było super!!!

 

 

5 czerwca 2014r. nasza klasa uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych z fizyki i chemii na Uniwersytecie Opolskim. Przeprowadzaliśmy doświadczenia chemiczne oraz poznaliśmy zjawiska zachodzące w fizyce. Z wielkim zainteresowaniem uczestniczyliśmy w wykładach z historii, motoryzacji. Odśpiewaliśmy hymn studencki, przez jeden dzień mogliśmy się poczuć jak prawdziwi studenci. Zajęcia były ciekawe i poznaliśmy wiele nowych ciekawostek z otaczającego nas świata.

 

 

 

We wtorek , 24 czerwca bawiliśmy się świetnie na komersie klas VI. Rozpoczęliśmy go uroczystym polonezem, którego uczyliśmy się pilnie, choć na początku nie było łatwo. Wszyscy byli bardzo zdenerwowani,  rodzice też. Niejeden z nich uronił łezkę widząc swoje dziecko tańczące z taką powagą. Później zabawa rozwinęła się na całego i nikt nie chciał jej kończyć mimo późnej pory. Bardzo nam było smutno, że to już koniec!

 

 

Zakończenie roku
No i stało się! Sześcioletni okres naszego pobytu w murach jedynki  dobiegł końca.
Po rozdaniu świadectw żegnaliśmy się bardzo długo. Łzy i smuteczki dopadły nas na koniec. Nie chcieliśmy wcale kończyć szkoły, mimo że czasami byliśmy na nią źli. Będziemy ją zawsze miło wspominać i obiecaliśmy często tu zaglądać.

 

 

 

 

 

SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu
ul. Reymonta 43, 45-072 Opole
tel./fax 77 454 28 89

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.