KOŁO PRZYRODNICZE

W ramach zajęć koła przyrodniczego:

bierzemy udział w konkursach

eksperymentujemy

przygotowujemy sie do konkursów

integrujemy się

rozwijamy swoje zainteresowania

współpracujemy w grupie

Cele:
1. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów zjawiskami spotykanymi w życiu codziennym.
2. Przygotowanie uczniów do konkursów przyrodniczych i ekologicznych.
3. Pogłębienie wiedzy przyrodniczej.
4. Kształtowanie właściwych postaw ekologicznych i prozdrowotnych.
5. Nauka współdziałania w grupie.
6. Nauka poprzez zabawę.
7. Wykształcenie u uczniów umiejętności wybierania i prezentowania informacji z literatury popularnonaukowej, korzystanie z Internetu i encyklopedii multimedialnych.

Zajęcia koła przeznaczone są dla uczniów, którzy w naturalny sposób interesują się otaczającym światem. Na zajęciach mogą w atrakcyjny sposób spędzać wolny czas, wzbogacając jednocześnie swoją wiedzę przyrodniczą.Podczas zajęć uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania przyrodnicze poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń i obserwacji przyrodniczych przy użyciu odpowiednich przyrządów, uczestnictwo w wycieczkach, zbieranie, selekcjonowanie i wartościowanie informacji oraz opracowanie i prezentowanie wyników doświadczeń i obserwacji w formie plakatów i prezentacji multimedialnych.