„PROGRAM: OWOCE W SZKOLE „ i „SZKLANKA MLEKA”
Nasza szkoła bierze udział w realizacji unijnego programu „Owoce w szkole”
Program ten skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Jego celem jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się  nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych. Uczniom klas I-III trzy razy w tygodniu udostępniane są owoce ,warzywa i soki przygotowane do bezpośredniego spożycia. Nie zawierają one dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących.

Uczniowie klas I-VI również  trzy razy w tygodniu otrzymują mleko w ramach programu „Szklanka mleka” W ramach programu do szkoły trafia mleko naturalne i smakowe. Akcja ma kształtować nawyki zdrowego odżywiania się wśród dzieci.Powyższe programy, w których bierzemy udział są finansowane  z UE za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego.