Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

„ ... lecz ludzi dobrej woli jest więcej
I mocno wierzę w to, że ten świat
nie zginie dzięki nim ... ”

Czesław Niemen

Święta to czas magiczny, kiedy to nikt nie powinien czuć się opuszczonym czy samotnym. Dzięki uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do szkolnej akcji charytatywnej „Gwiazdka dla Seniora” Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu mogli poczuć się ważni.
Nasza Gwiazdka dla Seniora to: słodycze, środki higieniczne, bielizna, prasa, ozdoby świąteczne, stroiki, drobne upominki. Po dary przyjechał bus z DPS. Ilość darów, które zostały zebrane przerosła nasze oczekiwania.
Jest to dowód, że nawet w tak trudnych czasach los drugiego człowieka nie jest nam obojętny. Uczniom dziękujemy za przepięknie wykonane i wypisane kartki. Wiele uczniów napisało wzruszające listy i życzenia. Rodzicom dziękujemy za wsparcie i wskazanie dzieciom właściwej drogi przez szacunek dla osób starszych oraz dostarczenie do szkoły darów.
Święta dla mieszkańców DPS będą radosne myślę, że dobre uczynki, które uczyniliśmy sprawią, że i nasze święta będą piękne.
W imieniu Dyrekcji, nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły jak i swoim z całego serca dziękuję za wsparcie naszych działań.

Koordynator Akcji „Gwiazdka dla Seniora”
 Aleksandra Raniczkowska

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.