Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

W ramach realizowanego projektu edukacyjno-czytelniczego „Podróże dookoła świata - poznajemy kontynenty” biblioteka wraz z świetlicą szkolną organizują konkurs dla uczniów klas I-III pt. „Baśnie całego świata w ilustracjach”.

Cele konkursu:

• Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci.
  • Uczenie umiejętności przekładu słowa czytanego na obraz.
  • Wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.

Zasady konkursu:

1. Praca powinna być zgodna z tematem czyli prezentować ilustrację powiązaną z treścią dowolnej wybranej przez uczestnika konkursu baśni.
  2. W opisie pracy powinien zostać zawarty tytuł baśni, kraj pochodzenia oraz dane uczestnika konkursu (imię, nazwisko, klasa).
  3. Technika pracy: dowolna forma płaska (np. kredki, pastele, farby plakatowe, akwarele, wyklejanka, wydzieranka, colage itp.).
  4. Zdjęcia prac wraz z informacjami zawartymi w punkcie 2 należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zalecany format jpg.
  5. Prace należy przesłać do 4 grudnia.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu: 14 grudnia.

Kryteria oceny:

• Zgodność z tematem.
  • Oryginalność pomysłu i sposób jego przedstawienia.
  • Estetyka wykonania.

ZAPRASZAMY!

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.