Szkoła Podstawowa Nr 1 w Opolu

im.Obrońców Westerplatte

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła jest beneficjentem projektu
"Tłumaczymy żywioły" – projektu edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych Aglomeracji Opolskiej”
nr RPOP.09.01.02-16-004/18 pn.

współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej IX - Wysoka jakość edukacji. Działanie 9.01 - Rozwój edukacji. Poddziałanie 9.1.2 - Wsparcie kształcenia ogólnego w Aglomeracji Opolskiej w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014–2020.

W ramach projektu
zorganizowane będą dla uczniów:

• zajęcia rozwijające umiejętności prezentacji i komunikacji, pracy zespołowej oraz kompetencji kluczowych w formie video-konferencji
  • zajęcia "Bezpieczny w sieci" z zakresu TIK i cyberprzestrzeni
  • zajęcia rozwijające zainteresowania przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi i metodą eksperymentu w Centrum Nauk Przyrodniczych
  • zajęcia matematyczno-przyrodnicze realizowane metodą eksperymentu w ramach szkolnych kół pn. "Żywioły".
  • wyjazdy do ciekawych Miejsc Edukacji Bezpośredniej (poza Opole)
  • udział w wyjazdowych targach branżowych dla uczniów klas VII i VIII
  • event naukowy

zorganizowane będą dla nauczycieli:

• szkolenia dla prowadzących zajęcia metodą eksperymentu
  • kurs nadający uprawnienia do obsługi dronów
  • kurs z terapii ręki i zintegrowanego treningu pisania, przygotowujący do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  • szkolenie dotyczące wieloaspektowej diagnozy oraz programowania zindywidualizowanej ścieżki kształcenia przygotowujący do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

szkoły uzyskają:

• pomoce dydaktyczne do realizacji zajęć rozwijających umiejętności prezentacji, komunikacji i przeprowadzenia wideokonferencji
  • pomoce dydaktyczne dla uczniów w celu przeprowadzenia zajęć z zakresu TIK i bezpieczeństwa, w tym do realizacji zajęć pn. "Bezpieczny w sieci".
  • wyposażenie pracowni eksperymentalnych.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Rights Reserved.